У сільському клубі Балаклеї відбулося свято Маковія

Серпень місяць дуже багатий на свята, які своїм корінням сягають сивої давнини. Серед серпневих свят виділяють три Спаса – Медовий, Яблучний та Горіховий. 14 серпня – православні святкують Медовий Спас (Маковій).

Цього дня в Балаклеївському сільському клубі відбулося свято Маковія. Святково прикрашена сцена потопала у різнобарв’ї квітів та букетиків – «маковійчиків», які принесли після освячення в церкві.

Ведуча свята Людмила Зубко запросила до слова господиню сільського клубу Лідію Синільник, яка привітала всіх присутніх з Медовим спасом.

Бібліотекар Іраїда Бондаренко розповіла присутнім про традиції і звичаї українців, які пов’язані зі святом Маковія. Серед таких звичаїв – дарувати на Маковія один одному освячені голівки маку, щоб був мир та злагода між людьми.

З привітаннями та найкращими побажаннями миру, добробуту, щедрих врожаїв до присутніх звернувся сільський голова Ростислав Ситнік. Депутати сільської ради, члени виконавчого комітету Анатолій Керекеша та Юлія Міщенко зичили добра, злагоди та насолоджувалися віночком українських пісень разом з присутніми односельцями в залі у виконанні колективу «Журавка» та його солістів під музичний супровід Івана Римського.

Людмила Зубко провела цікаві конкурси для всіх присутніх. А Валентина Бичкова, учасниця колективу «Журавка», розповіла про квіти, які входять до букетиків – «маковійчиків» та подарувала присутнім гостям – голові сільської ради, депутатам – освячені букети на згадку про свято та як оберіг.

По-справжньому родинна атмосфера об’єднала всіх присутніх. Ніхто не поспішав розходитися по домівках. Під час конкурсних змагань двох команд «Фіалки» та «Проліски» учасники навперебій згадували пісні про квіти, легенди, цікаві події з життя, пов’язані зі святом Маковія, ділилися рецептами страв.

Цього дня також не забули привітати іменинників, які були присутні в залі.

Під час свята переглянули виставку літератури «Духмяне свято Маковія», яку презентувала бібліотекар сільської бібліотеки та на завершення всі смакували традиційною стравою цього дня – шуликами з медом та маком, фотографувалися на згадку і бажали один одному:

Життя хай буде з присмаком медовим!
З Медовим Спасом! Свят медових!
Смакуйте мед та будьте всі здорові!
Хай живеться вам медово, а всі проблеми будуть менші за макове зернятко!

Лілія Маслюк,
завідуюча Балаклеївською
сільською бібліотекою

Джерело: Смілянська РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *