У пологових будинках Черкащини видали 8000 свідоцтв про народження

big-2EAAEA-CA-zCAzze-500x333Понад 8000 свідоцтв про народження вже видали у пологових будинках Черкащини. Нова послуга Мін’юсту набуває дедалі більшої популярності, повідомляє «ПРО ВСЕ» з посиланням на прес-службу Головного територіального управління юстиції у Черкаській області. Якщо торік нею скористалася кожна друга породілля, у квітні цього року 76% усіх свідоцтв було видано безпосередньо в пологових будинках.Пілотний проект Міністерства юстиції стартував на Черкащині 15 жовтня 2015 року. Послуга є абсолютно безкоштовною і надається в 22 закладах охорони здоров’я області, де приймаються пологи, в усіх районних центрах та м. Черкаси.

– Ця послуга дійсно дуже актуальна, адже дає можливість молодим батькам, у яких і без того багато клопотів і хвилювань, не бігати по установах для отримання свідоцтва про народження, а замовляти й отримувати його безпосередньо в пологовому будинку, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Згідно із законодавством, на оформлення свідоцтва про народження молоді батьки мають місяць з моменту появи дитини на світ. Щоб отримати документ безпосередньо в пологовому будинку, потрібно звернутися до працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, що здійснює виїзний прийом у медичному закладі, заповнити відповідну заяву, надати медичне свідоцтво про народження, паспорти батьків або одного з них.

Мати дитини, що не перебуває в шлюбі, вносить запис про батька дитини на підставі власної заяви. При цьому прізвище батька зазначається за прізвищем матері, ім’я та по батькові батька – за вказівкою матері. Батьки дитини, що перебувають в шлюбі, надають для визначення походження дитини від батька свідоцтво про шлюб. Батько дитини, що не перебуває в шлюбі з матір’ю, але бажає визнати батьківство, повинен бути присутній при реєстрації народження особисто та подати спільно з матір’ю дитини заяву про визнання батьківства.

Видача свідоцтва здійснюється під час перебування породіллі в медичному закладі. Одночасно батьки можуть подати і заяву на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини, заповнивши відповідну заяву та сплативши адміністративний збір у розмірі 13,60 грн.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.