У перший тиждень січня на Черкащині утримається аномально тепла погода

mokruj-snigУ перший тиждень січня нового року переважатиме хмарна погода без істотних опадів. Лише у середу та четвер є ймовірність невеликого дощу. Південні вітри підтримають температурний фон підвищеним за норму на 5-7º. Тобто мінімальна температура буде в межах -1+3º, а вдень +3+5º. В окремі дні можливі тумани, повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

Загалом, хоч вже і минув перший зимовий місяць, проте метеорологічна зима так і не розпочалася. Це – наслідок того, що погоду з початку календарної зими формують циклони, які один за одним переміщуються з Атлантики на схід. Їх траєкторія проходить дещо північніше нашої широти і Черкащина частіше опиняється в теплій  південній частині цих циклонів. Тому температурний фон підвищений та часто йдуть дощі, іноді з мокрим снігом.

За останні 17 років востаннє такий теплий грудень спостерігався у 2006 році. Щоправда, тоді було обмаль опадів на відміну від теперішніх 114 мм, що відповідає 2,5 місячним нормам та є найбільшим показником у грудні за останні 70 років.

Варто відзначити, що у Жашкові 18 грудня встановлено новий рекорд добової кількості опадів у грудні – 25,4 мм. Попередній – 24 мм тримався із 1969 року. Цього ж дня у Чигирині повторено добовий рекорд опадів 1928 року – 29 мм.

Середньомісячна температура повітря склала 2,5º, що на 5º вище кліматичної норми.

Доречі, за 70 останніх років метеоспостережень на Черкащині, у 14 роках (20%) середньомісячна температура повітря була позитивна і у 5 роках (5%) вона була 2º і вище. Таким чином, минулий місяць зайняв друге місце серед найтепліших груднів після грудня 1960 року, коли середньомісячна температура склала 3,4º тепла.

Максимальна температура повітря 12,1º зафіксована 16.12, мінімальна 5,8º морозу  – 22.12.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *