У першій половині тижня на Черкащині похолодає

погодаКалендарне літо підходить до завершення, але погода на Черкащині не поспішає перебудовуватися на осінній лад. Суху, спекотну та маловітряну погоду формує великий за розмірами антициклон, що сформувався над Центральною Європою, середньодобові температури повітря +21..23°, що аж на 3-5° вище кліматичної норми, денний максимум +29…31°.

Тривалий дефіцит опадів, зокрема з початку літа 40-70% та підвищений температурний фон, призвели до ґрунтової засухи на Черкащині. Вологозапаси у ґрунті вичерпані, що ускладнює підготовку площ та сівбу озимого ріпаку під врожай наступного року, інформує Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометцентру.

Проте, навіть за відсутності вологи в ґрунті, завдяки періодичним похолоданням, росам та відсутності тривалих гарячих суховіїв, які саме у серпні вносять «ложку дьогтю» в показники урожайності, на полях області сформувався добрий врожай більшості сільгоспкультур.

За синоптичними розрахунками, у першій половині тижня на нас чекає невеличке похолодання, зниження температурного фону на 2-3º, яке зумовлять вітри зі сходу. Нічна температура знизиться до 10-12º, а вдень 24-26º.

Проте вже на передодні вихідних знову температура підвищиться до 28-30º. Щодо дощів на найближчу перспективу, то до кінця серпня і на початку вересня їх немає.

Тепла суха погода наприкінці літа продовжує період  надзвичайного 5 класу пожежної небезпеки у лісах та на полях області та створює несприятливі метеорологічні умови для розсіювання шкідливих домішок в атмосфері.

Для продовження відпусток та пляжного сезону погодні умови залишаються комфортними.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *