У Нацбанку попереджають про навмисно пошкоджені банкноти

301126856_436849661819019_1981659357022344251_nУ випадку, якщо банк не має можливості вивезти готівку, враховуючи бойові дії чи їх можливу загрозу, він повинен здійснити пошкодження готівки, щоб привести банкноти в неплатіжний стан.

Окрім просвердлювання, існує ще кілька методів навмисного пошкодження банкнот:
обрізання не менше 50% від загальної площі банкноти та її знищення;
розрізання навпіл або на три частини;
пошкодження спеціальними розчинами чи іншими фарбуючими речовинами із зафарбовуванням не менше 50% загальної площі банкноти.

Чому це може стосуватися особисто вас?
Маємо попередити, що існує небезпека потрапляння в готівковий обіг банкнот гривні, навмисно пошкоджених банками під час дії воєнного стану, з територій, які перебувають в тимчасовій окупації. Йдеться про гроші, викрадені окупантами або мародерами із захоплених відділень банків.
Наразі до Національного банку надійшли на дослідження від банків саме подібні банкноти.

Тож Нацбанк просить і бізнес, і громадян бути уважними.

Такі банкноти – пофарбовані, розрізані або з отворами – не потрібно приймати під час готівкових розрахунків.

Якщо під час розрахунків вам пропонують пофарбовані, розрізані або з отворами банкноти, у жодному разі не приймайте їх. Адже вони перестали бути платіжним засобом. Відмовтесь та попросіть інші.

Доречним також буде повідомити про розповсюджувачів таких банкнот Національній поліції України, щоб зупинити дії зловмисників.

У разі виникнення сумніву можна звернутися в будь-який банк. Пошкоджені банкноти під час дії воєнного стану обміну не підлягають, а вилучаються для подальшого проведення досліджень Національним банком.

В умовах воєнного стану найбільш безпечними залишаються безготівкові розрахунки, тож у Нацбанку рекомендують надавати перевагу саме їм.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.