У нашому краї посилюється спека

спекаСередній температурний фон підвищився до 24º, що на 4º вище норми червня на цей час, інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом синоптиів, головним диригентом погоди залишається антициклон «ZOE». Завдяки йому посилиться приток сонячного тепла, а також зберігається надходження «розжареного» повітря з казахських степів. Тому спека на Черкащині 23-25 червня досягне 31..36º🌡❗, вночі дуже тепле 20.. 25º. Таким чином середній температурний фон перевищить норму на 5-7º. Суттєвих дощів не очікується.

У вихідні, в погоду розпочнуть втручатися прохолодні повітряні маси атлантичного походження. Формуватимуться окремі вежі купчасто-дощових хмар, дощі з яких освіжать повітря.

За даними агрометеорологів центру, фазовий розвиток культур відбувався близько та дещо пізніше середніх багаторічних строків. Їх стан залишається переважно ДОБРИЙ та види на врожай залишаються високі.

Вологозабезпечення посівів знаходяться на оптимальному рівні для пізніх зернових та технічних культур. Проте є надмірним для періоду формування та наливу зерна ранніх хлібів. Таке надмірне зволоження (понад 125 мм в метровому шарі ґрунту) призводить до полягання хлібів, розвитку хвороб та зниження якості зерна.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *