У КП “Смілакомунтеплоенерго” роз’яснили порядок нарахування оплати за МЗК

Опалювальний сезон 2022-2023 року по КП «Смілакомунтеплоенерго» розпочато 1 листопада 2022 року.

Нарахування послуг постачання теплової енергії з початку опалювального періоду проведено відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в редакції від 28 грудня 2021 року №358.

Загальний обсяг спожитої у будинку теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень у розрахунковому періоді визначається:

  • за показаннями вузла комерційного обліку теплової енергії (теплолічильника) за його наявності;
  • розрахунковим методом у разі тимчасового виходу з ладу або втрати вузла комерційного обліку;
  • розрахунковим методом у разі відсутності вузла комерційного обліку за нормою споживання теплової енергії у будівлі/будинку.

Кількість теплової енергії витраченої на загальнобудинкові потреби опалення (МЗК та допоміжні приміщення) будівлі/будинку, визначається відповідно:

  • до проекту будинку /будівлі;
  • за результатом енергоаудиту, якщо таких проводили;
  • спрощено: як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі/будинку:
    для 1-5 поверхової будівлі/будинку – 25%;
    для 6-10 поверхової будівлі/будинку – 20%;
    для будівлі/будинку вище 10 поверхів – 15%.

У Смілі, так як відповідної документації та результатів енергоаудиту на початок опалювального періоду від голів ОСББ підприємство не отримувало, нарахування послуг постачання теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення проводилось за спрощеним методом.

Обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі/будинку, розподіляється між усіма власниками приміщень будівлі/будинку пропорційно до загальних/опалюваних площ/об’ємів їх житлових/нежитлових приміщень.

Для абонентів з індивідуальним опаленням додатково нараховується оплата за транзитні мережі опалення, через які прокладені транзитні трубопроводи внутрішньобудинкової системи опалення, орієнтовна вартість 1 ізольованого стояка становиь до 25 грн (вартість залежить від кількості годин роботи котельні), якщо стояк не ізольований вартість збільшується на 100%.

Споживач послуг теплової енергії зобов’язаний оплачувати отримані послуги у строки встановлені договором або законом. Встановлення воєнного стану в Україні не звільняє від оплати за комунальні послуги.

Станом на 01.12.2022 року заборгованість по підприємству за спожиті комунальні послуги постачання теплої енергії населенню критично велика. Підприємству необхідні кошти на погашення заборгованості за спожитий природний газ, електроенергію, водопостачання для стабільної роботи котелень та своєчасного надання послуг постачання теплової енергії.

Своєчасне погашення заборгованості позитивно вплине на отримання пільг та субсидії в готівковій формі в опалювальному періоді.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.