У Кам’янці може з’явитися сонячна електростанція

Потенціал сонячної енергії на Черкащині, за висновком фахівців, досить вагомий. Щоправда використовують
поки незначну його частину. А це міг би бути вагомий додаток до наявних традиційних ресурсів.

Так, ТОВ «Чиста енергія» свій інвестиційний проект будівництва сонячної електростанції намагається впровадити в Кам’янці на Черкащині ще з 2011 року, орендуючи 50 гектарів.

Досі втілити це в життя було занадто важко. Як зауважив співвласник підприємства Юрій Марченко, через корупцію у вищих ешелонах влади на контрольований ринок енергетики не допускали прихильників альтернативних джерел. Нині ж такі можливості з’явилися, тому й для зарубіжних інвесторів цей ринок енергії став відкритим та прозорим.

Днями представники міжнародної компанії HanyWells, яка готова інвестувати такий проект, товариства «Чиста енергія» та Кам’янської міської ради зібралися в облдержадміністрації, щоб обговорити шляхи реалізації задуманого.

Загальна вартість проекту, за попередніми підрахунками, 800 мільйонів гривень. Електростанцію, що працюватиме на сонячній енергії, хочуть звести на земельній ділянці площею 50 гектарів на території колишнього цукрового заводу в Кам’янці. Тут заплановано створити близько сорока робочих місць.

HanyWells, яка інвестуватиме проект, спеціалізується на альтернативній енергетиці й нерухомості, працює в Об’єднаних Арабських Еміратах, Великобританії та інших державах Європи. Потужність першої черги електростанції — 25 мВт в електромережу Черкащини. За успішного старту інвестор зацікавлений збільшити цей показник до 100 мВт.

Власник компанії HanyWells Хані Аль-Саліх зазначив, що такі проекти надзвичайно корисні для держави в цілому. Серед плюсів — здешевлення електрики та певне забезпечення енергетичної незалежності. До того ж такі станції не завдають шкоди довкіллю.

— Нашу компанію цікавлять інвестиції в «зелену» енергетику, — сказав він і додав, що від влади очікує унеможливлення перепон на місцевому рівні. — Сподіваюся, що наша компанія відчуватиме себе тут комфортно. У майбутньому (за умови, що цей проект буде успішним) ми зможемо збільшити інвестиції у розвиток регіону й подібного напряму альтернативної енергетики.

Директор компанії Ніхад Сабха сподівається на продаж електроенергії за «зеленим тарифом», на безпроблемне оформлення сервітутів — правил спільного користування землею та підведення комунікацій.

Як запевнив представників компанії-інвестора голова ОДА Юрій Ткаченко, обласна влада зацікавлена в зарубіжних капіталовкладеннях і готова створити максимально сприятливі умови для якомога швидшого введення в експлуатацію цієї електростанції. Для цього в області працює комунальне підприємство «Агентство розвитку Черкащини».
Владислав КИРЕЙ
Урядовий кур’єр

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *