У ФСК «Локомотив» відбувся турнір імені Галини Логвиненко-Басової

На ігровому майданчику ФСК «Локомотив» дебютував волейбольний турнір, присвячений пам’яті майстра спорту України Галини Іванівни Логвиненко-Басової. На початку 60-х минулого століття Галина Логвиненко-Басова не раз входила до списку найкращих волейболісток СРСР. Граючи у складі одеського «Буревісника», далекого 1961-го перемогла у всесоюзній першості, а 1962 року разом з командою стала володарем Кубку європейських чемпіонів. Список успішних виступів і здобутків відомої в минулому волейболістки довгий і вагомий.


А доля сім’ї Логвиненків тісно пов’язана з містом Сміла. Її батько з середини 30-х років очолював смілянський міськвиконком, а мама була засновницею міської бібліотеки. Перші уроки волейболу Галина отримала в Києві, де народилася. Згодом, після закінчення школи, відгукнулась на запрошення і вступила до Одеського медінституту на лікувальний факультет, одночасно розпочала свої успішні виступи у жіночій волейбольній команді «Буревісник».
Після завершення спортивної кар’єри, через деякий час, Галина переїхала з сім’єю до Сміли, викладала в Черкаському медучилищі, працювала у відділковій залізничній лікарні.
Галина Іванівна запам’яталася багатьом спортсменам місцевого «Локомотива» як штатний лікар Будинку фізкультури, в якості якого працювала не один рік.
А портрет Галини Логвиненко-Басової нещодавно зайняв своє почесне місце в музеї спорту шевченківських залізничників. Її прізвище завжди згадується під час музейних екскурсій. І відтепер маємо надію, що кожного року в цю пору відбуватимуться змагання з волейболу, присвячені майстру спорту Галині Логвиненко-Басовій.
Учасниками цьогорічного турніру стали команди локомотивного (ТЧ-5) і вагонного (ВЧДЕ-7) депо, дирекції залізничних перевезень (ДН-2) та волейболісти місцевого підприємства «Оризон-Навігація».
Першу пару команд склали локомотивники та оризонівці. Впевненості залізничників, на жаль, вистачило ненадовго. Повівши у рахунку, в середині першої партії вони до закінчення гри віддали ініціативу супернику. В підсумку – перемога «Оризон-Навігації» 2:0 (25:21; 25:12).
Поєдинок вагонників і волейболістів дирекції пройшов більш напружено. У першій партії перемогли ДНівці – 25:20, а друга була за їхніми суперниками – 25:16. У вирішальному етапі перемогла команда дирекції, то ж загальна перемога за нею.
По схожому сценарію проходив третій поєдинок турніру між локомотивниками та вагонниками, але цього разу команді вагонного депо все ж вдалося закінчити гру у ранзі переможця. Загальний рахунок 2:1 на їхню користь.
Цей день явно став нещасливим для локомотивників, вони програли втретє команді дирекції. Рахунок партій 20:25, 18:25.
У завершальній грі турніру зустрілися команди дирекції та підприємства «Оризон-Навігація». Перемогли більш молодші – оризонівці – 2:0 (25:14; 25:13). Здолавши всіх, вони отримали перехідний кубок змагань, друге місце – за волейболістами дирекції, третє дісталося вагонникам. Кращим визнано Вадима Затірка – гравця команди локомотивного депо.

Олександр ГОВДЕНКО,

директор ФСК «Локомотив»

«Чорноморський гудок»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *