У Черкаській області зафіксували випадок лептоспірозу

Від початку року на території області зареєстровано випадок захворювання на лептоспіроз із летальним наслідком. Захворів чоловік віком 59 років, житель Уманського району, повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Хворий був госпіталізований в інфекційне відділення Уманської центральної районної лікарні. Діагноз підтверджено лабораторно.

Фахівцями Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб проведено епідеміологічне розслідування із лабораторними методами досліджень з метою встановлення джерела інфекції та шляхів її передачі. За результатами епідрозслідування в осередку захворювання виявлено сліди життєдіяльності мишоподібних гризунів у підсобних приміщеннях, де було встановлено млин і хворий подрібнював зерно.

У Черкаській області щороку реєструється від 4 до 13 випадків лептоспірозу, на жаль, один-два – закінчуються летально.

У 2023 році зареєстровано 9 випадків захворювання з одним летальним наслідком.

Джерелом лептоспірозної інфекції є мишоподібні гризуни, що заселяють, особливо з настанням холодів, об’єкти народного господарства та приватного сектору. Слід зазначити, що на лептоспіроз можна захворіти також внаслідок догляду за хворими на цю інфекцію тваринами – велика рогата худоба, свині, собаки, коти.

Зараження відбувається при вживанні інфікованої води, фруктів, овочів чи продуктів, забруднених виділеннями гризунів, а також при недотриманні правил особистої гігієни вдома і на виробництві.

Симптоми лептоспірозу схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати грип чи COVID-19.

Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Хвороба зазвичай починається різко з лихоманки та інших симптомів. Лептоспіроз може перетікати з першої фази з вищезазначеними симптомами до другої — більш важкої — яка може призвести до ураження нирок, печінки або менінгіту. У разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу недуга може призвести до смерті.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.