У Черкасах збирають відпрацьовані батарейки та лампи від населення

1_161У побуті чи не кожної української родини знайдуться батарейки чи люмінесцентні лампи… Як тільки ці речі виходять із ладу або «відслужили» свій вік, їх, за звичкою, викидають до урни разом із іншим сміттям. Утім, фахівці забороняють так чинити (про це свідчить і маркування на упаковках), оскільки такі відходи – небезпечні й несуть шкоду довкіллю.

У Черкасах з 14 березня розпочпли роботу «пересувні» пункти для збору відпрацьованих батарейок і ламп від населення, згідно із затвердженим графіком, упродовж восьми місяців – до листопада. Далі все зібране утилізуватиме ліцензоване підприємство. Кошти на це передбачили в бюджеті, зокрема, у міському цільовому фонді охорони навколишнього природного середовища.

Як розповів начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Володимир Гусаченко, така соціально-екологічна акція в обласному центрі проходить шостий рік поспіль. Її черкаська влада започаткувала ще в 2012-ому. Пізніше, каже, цей досвід перейняли й інші українські міста, серед них – Львів, Луцьк, Хмельницький, інформує прес-служба Черкаської міської ради.
За його словами, із кожним роком все більше містян виявляють небайдужість до проблем довкілля та долучаються до цієї акції. Разом із тим, нині в Черкасах працює ще два стаціонарні контейнери для збору використаних батарейок. Один із них встановлений на першому поверсі приміщення міської ради (вулиця Байди Вишневецького, 36), інший же в Черкаському палаці молоді (вулиця Сумгаїтська, 12).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

1 коментар “У Черкасах збирають відпрацьовані батарейки та лампи від населення”

  1. Сергій М. коментує:

    Непогано було б розповсюдити цю практику і на Смілу… Особливо на так звані єнергозберігаючі лампочки, адже вони містять ртуть… А відносно батарейок – вже деякий час прийом відпрацованих організовано в магазинах АТБ, тільки чомусь смілянська газета Сміла про це мовчить (вибачте, якщо пропустив)…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *