У Черкасах уперше в Україні успішно трансплантували кістковий мозок від неродинного донора

photo_2021-09-16_14-55-34Життєрятівний шанс отримала 18-річна Еліна з Монастирищини. Вперше в Україні операцію з пересадки кісткового мозку від неродинного донора провели для неї у Черкаському обласному онкологічному диспансері. Для цього стовбурові клітини транспортували аж із Німеччини, інформує пресслужба Черкаської ОДА.

Дівчина вже тривалий час лікує мієлоїдну лейкемію. У квітні стався рецидив, і вона потребувала пересадки кісткового мозку.

Пацієнтка після місячної перерви нині вперше зустрілася зі своєю мамою. Привітав її з одужанням міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, очільник області Олександр Скічко, народна депутатка Оксана Дмитрієва.

Ця трансплантація в Черкасах означає, що в найближчій перспективі наші громадяни більше не муситимуть нікуди їхати.
Він додав, що досі такі операції проводили лише за кордоном і їхня вартість стартувала від 110 тис. доларів.

У Черкаському онкодиспансері почали робити трансплантацію кісткового мозку із 2019 року. Утім від іноземного донора – провели вперше.

Донором кісткового мозку може стати кожен охочий, хто готовий до цього, додав керівник ГО «Український реєстр донорів кісткового мозку» Роман Куць. Варто лише зайти на сайт, заповнити анкету на отримання тест-набору, зробити три мазки з внутрішньої сторони щоки та відправити до українського реєстру донорів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *