У 50% оздоровчих закладах на Черкащині виявили порушення санітарного законодавства

lagerПонад 600 заміських оздоровчих закладів та відпочинкових таборів перевірили упродовж травня цього року фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області та його територіальних управлінь. Такі заходи проводяться щороку  з метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя під час оздоровчого сезону, недопущення спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь, створення належних умов для безпечного та повноцінного відпочинку і оздоровлення.

Як інформують у головному управлінні Держпродспоживслужби у Черкаській області, під час перевірок порушення санітарного законодавства були виявлені майже у 50% об’єктів. Серед основних:

  • неналежні санітарно-технічний та санітарно-гігієнічний стан приміщень оздоровчих закладів;
  • недостатнє  медичне забезпечення;
  • недостатня оснащеність харчоблоків технологічним та холодильним обладнанням, столовим та кухонним посудом;
  • невідповідність гігієнічним вимогам 1,8% досліджених проб питної води за мікробіологічними та 5,0% за санітарно-хімічними показниками;
  • відсутність довідок про проходження профілактичного медичного огляду у персоналу закладів.

За результатами проведених перевірок, на адресу керівників закладів оздоровлення та відпочинку були направлені приписи щодо усунення порушень санітарних норм і правил, відповідні інформації з конкретними пропозиціями щодо належного санітарно-протиепідемічного забезпечення  закладів направлені до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування.

Переважна більшість порушень були своєчасно усунені і станом на 3 червня фахівці Держпродспоживслужби підписали акти прийомки 3-х позаміських таборів:

  • табір санаторного типу «Мрія» Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Пролісок» м. Умань;
  • дитячий оздоровчий табір «Веселка» смт.Монастирище;
  • наметовий табір «Козацька фортеця» у Смілянському районі.

Крім того визнано готовими до оздоровчого сезону 672 відпочинкових табори на базі закладів освіти на Черкащині.

Разом з тим Держпродспоживслужбою області не погоджено роботу 13 пришкільних таборів у Золотоніському, Христинівському, Чорнобаївському і Тальнівському районах через відсутність питної води гарантованої якості. У Лисянському ж районі не забезпечено харчування дітей.  

Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області продовжує здійснювати необхідні заходи щодо забезпечення державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку дітей.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *