У 2018 здорожчає електроенергія для усіх споживачів, крім населення

У другому півріччі 2017 року прогнозована оптова ціна, яку затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, становила 1,365 грн за 1 кВт. У 2018-му НКРЕКП планує підвищити вартість електроенергії майже на 16%. Про це інформує прес-слжуба ПАТ «Черкасиобленерго».
Таке рішення було ухвалене на засіданні комісії 28 грудня 2017 року. Нагадаємо, ще у вересні керівник відомства Дмитро Вовк наголошував, що тарифи в Україні – одні з найнижчих у Європі. 
Підвищення оптово-ринкової ціни відбудеться у два етапи: з 1 січня вона зросте на 9,5% та становитиме 1,495 грн за 1 кВт, а з 1 квітня – ще на 6,1%, тобто вже 1,586 грн за 1 кВт. 
Оптова ринкова ціна – це ціна, за якою ПАТ “Черкасиобленерго” закуповує електроенергію у оптового постачальника ДП «Енергоринок», після чого здійснює розрахунок роздрібного тарифу для всіх споживачів крім населення, відповідно до Постанов НКРЕКП від 13.04.2017 р. № 512 та від 19.11.2015р. № 2810, який, крім вартості купованої електроенергії, враховує витрати на ремонт та експлуатацію електромереж та витрати на постачання електричної енергії споживачам.   
Для побутових споживачів тариф залишиться незміним.   

Відповідно до проекту рішення НКРЕКП, зростання оптової ринкової ціни обумовлене інфляцією, зростанням зарплат, девальвацією гривні, а також підвищенням цін на газ та вугілля (їх ціна розраховується на основі європейського індексу з урахуванням доставки в Україну, так звана формула “Роттердам+”).
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *