Цьогорічний жовтень на Черкащині став найтеплішим за останнє століття

Жовтень на Черкащині виявися ще рекорднішим за вересень. Відхилення середньомісячної температури від норми становило 5º. За кліматичними значеннями, при таких відхиленням місяць вважається аномально теплим. Дійсно, такого теплого жовтня не було на Черкащині більше 100 років, повідомив начальник обласного гідроцетцентру Віталій Постригань.

Порадував жовтень також і дощами. Після посухи наприкінці літа, жовтневі дощі покращили зволоження верхніх шарів грунту, що сприяло сівбі озимих та їх розвитку.

За оцінками метеорологічних станцій області, стан озимих зернових в області добрий. Більшість посівів знаходяться у фазі кущіння, що в межах середніх багаторічних показників. Перспектива успішної перезимівлі з огляду на це є досить оптимістичною. Навіть на дуже пізніх посівах (26.10), завдяки дуже теплому та добре зволоженому ґрунту, на 5 добу спостерігається проростання зерна.

За прогнозом синоптиків, у перший тиждень листопада теплий осінній сценарій продовжиться. Невеликий за розмірами південний циклон, який утворився в системі атлантичних, вже покидає територію нашої області.

Тож дощі припиняються, а температурний фон майже не зміниться: вночі очікується близько 5º, а вдень –10º тепла.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *