Цьогорічний квітень на Черкащині прогнозується теплим

погода квітеньКвітень – пора, коли весна набирає сили, місяць найбільш інтенсивного наростання тепла. Квітневі промені будять землю, наступає час напруженої роботи у полі, в саду, на городі. Хоча заморозки у квітні – явище звичайне, однак вони часто несуть небезпеку для вегетуючих теплолюбних рослин. Грози можливі вже на початку місяця. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Середньомісячна температура повітря квітня складає +9°, впродовж місяця вона інтенсивно зростає від +5° до +12°. Абсолютний максимум +31° відмічався 31.04.2012 р., абсолютний мінімум -16° – у далекому 1931 р.

Максимальна кількість опадів за добу зафіксована у 1966 р. у м. Каневі – 46 мм, що відповідає цілій місячній нормі. Найбільше забезпечена опадами третя декада місяця, найбільш суха – перша.

За попередніми розрахунками, цьогорічний квітень на Черкащині прогнозується теплим. За чисельним прогнозом Українського гідрометцентру, середньомісячна температура очікується 10,2° за норми 8,7°.

За попередніми оцінками, найтеплішою буде друга декада місяця, а всередині третьої декади ще можливі слабкі заморозки. Перехід середньодобової температури через +8º, з яким пов’язується завершення опалювального сезону, можливий вже 2-4.04. Проте в подальшому температурний фон коливатиметься. Кожної декади місяця вірогідний вихід південного циклону зі значними дощами, що може заважати проведенню весняної сівби.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *