Цьогорічне літо на Черкащині стало одним із найспекотніших за останні 70 років

погодаЗа інформацією начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя, нинішнє літо увійшло в шістку найбільш спекотних за останні 70 років спостережень на Черкащині. Загалом впродовж нинішнього літа в області було зафіксовано 68 випадків небезпечних явищ погоди, проти 56 у 2017 році, найбільше таких явищ було зареєстровано у липні – 30.
В середньому по області за літо випало 181 мм опадів, або 86% сезонної норми. Найбільш дощовим видався липень, коли випало 97 мм, а найбільш сухим серпень – лише 11 мм. Також літо відзначилося нідмірною кількістю днів з грозою – аж 38, що майже у двічі перевищує кліматичну норму та на 9 днів більше від минулого року.

Серпень був аномально теплим та зі значним дефіцитом опадів і увійшов у п’ятірку найтепліших та найбільш посушливих за останні 70 років. Тривалість сонячного сяйва становила по області 364-370 годин при нормі 277 год., а в третій декаді сонце світило аж 130 год. при нормі 87 год. та є абсолютним рекордом починаючи із 1971 року.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *