Цьогоріч у нашій області виявили один випадок ботулізму

botulizm-zastavka-1За інформацією Держпродспоживслужби, з початку року в Україні зареєстровано 43 випадки ботулізму, внаслідок яких постраждали 46 осіб. На жаль, двоє хворих померли. Летальні випадки, що зареєстровані у Львівській та Чернігівській областях, пов’язані із вживанням м’ясного паштету домашнього виготовлення та риби, придбаної в місці стихійної торгівлі.

Після введення воєнного стану зареєстровано 39 випадків ботулізму із 41 постраждалим, інформують в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

За попередніми результатами розслідування встановлено, що означені випадки ботулізму були пов’язані з вживанням овочевих, м’ясних та рибних консервів домашнього приготування, а також в’яленої риби, виготовленої самостійно та придбаної у місцях стихійної торгівлі.

У Черкаській області у 2022 році зареєстровано 1 випадок ботулізму в побуті, пов’язаний із вживання у їжу м’ясної тушонки, виготовленої у домашніх умовах.

Водночас минулого року в області було зареєстровано 7 випадків захворювання на ботулізм (6 випадків у побуті, 1 пов’язаний із рибною продукцією промислового виробництва у м. Черкаси), внаслідок яких постраждали 7 осіб, 1 хворий помер.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.