Цьогоріч понад 4,5 тисячі смілян захворіли коронавірусом, 26 – померли

За 10 місяців у Смілі зафіксували 73 випадки інфекційних захворювань та 9071 випадок ГРВІ, включно з коронавірусною інфекцією.

З початку пандемії в місті зареєстровано 16 834 випадки захворювань на COVID-19, цьогоріч, станом на 25 листопада – 4744. Померли від COVID-19 за час пандемії 156 осіб, цьогоріч – 26.

В структурі інфекційної захворюваності 40 випадків становлять гострі кишкові інфекції.

Цьогоріч зареєстровано 2 випадки сальмонельозу. Із кишкових найпростіших в місті зареєстровано випадок лямбліозу.

Сезонне підвищення захворюваності гострими кишковими інфекціями припадає на літні та осінні місяці. Водночас, військові дії в Україні, економічна нестабільність, міграція населення, відсутність доступу до базових засобів гігієни – все це сприятиме погіршенню епідемічної ситуації щодо інфекційних хвороб. При продовженні війни прогнозується збільшення ризиків виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь.

Слід зазначити, що в Україні триває спалах поліовірусу. Нині триває форсована імунізація інактивованою поліомієлітною вакциною дітей віком від 6 місяців до 6 років. Враховуючи епідемічну ситуацію в Україні, низькі показники імунізації, зниження настороженості лікарів щодо виявлення ГВП, масове переміщення населення у зв’язку з війною, в місті зберігається високий ризик завезення і поширення поліомієліту.

За 10 місяців 2022 року зареєстровано 1 випадок захворювання на лептоспіроз з летальним наслідком, 10 випадків захворювання на хворобу Лайма. 15 випадків активного туберкульозута 13 випадків бацилярного туберкульозу. Зареєстровано й 4 випадки педикульозу.

Таким чином, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року відмічається ріст інфекційної захворюваності на лептоспіроз, коросту, хворобу Лайма, мікроспорії, ентеробіоз та дирофіляріоз .

Водночас спостерігається зниження захворюваності на кишкові інфекції, сальмонельоз, шигельоз, гострий гепатит А, скарлатину, вітряну віспу, педикульоз, туберкульоз, лямбліоз та аскаридоз.

За 10 місяців у Смілі не реєструвались випадки черевного тифу та паратифів, грипу, дизентерії, вірусних гепатитів, кашлюку, кору, вітряної віспи, правцю, краснухи, малярії, дифтерії, менінгітів, а також таких особливо небезпечних інфекцій як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія.

Разом із тим, у Смілі зафіксували вище, ніж в області, захворюваність на лептоспіроз, коросту та ГРВІ.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.