Цьогоріч Черкащина стала центром посухи в Україні

Внаслідок тривалої відсутності дощів, дефіцит опадів в області збільшується і з початку вегетаційного періоду становить – від 30% до 60%, з початку року – від 30 до 50 % і найбільшим є в Черкаському та Смілянському районах.

Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Як наслідок, центром посухи в області залишається Черкаський район, де опадів з початку року випало на рівні найменших значень за період спостережень з 1961 року – 206 мм, що практично вдвічі менше норми. Цьогоріч, Черкащина є й центром посухи в Україні.

У другій декаді вересня настають оптимальні строки сівби озимої пшениці в області. Проте, за попереднім прогнозом, умов для припинення посухи до середини вересня в області немає.

За прогнозом, знову обширний антициклон з північного – сходу впевнено приступає до керування погодою. Він захистить нашу територію від дощових хмар як із заходу, так і з півдня.

Разом з ним на Черкащину повертається «оксамитовий сезон», і, схоже, надовго. Тож у вихідні насолоджуємося сухою, сонячною, маловітряною погодою. Сонце вже нижче над лінією горизонту, тому дарує лагідне тепло вдень 23-28º. Ночі, при малій хмарності, залишаються освіжаючими 9-14º.

На новому робочому тижні антициклон продовжить утримувати на Черкащині суху та дуже теплу погоду. Температура вночі 9..13º, вдень 23..28º. Комфортне тепло та відсутність дощів сприятимуть як праці, так і відпочинку.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *