Тримаємось і утепляємось: морози у нашому краї послабшають після 21 лютого

морозиОстанній із серії південних циклонів – «VOLKER», від зимової негоди якого потерпала Європа та Україна, відійшов за межі нашої держави. Проте, його атмосферні фронти ще сьогодні продовжать сипати снігом.

Із комплексу небезпечних явищ зберігаються: пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини, ожеледь та на дорогах ожеледиця, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

До неділі домінантом у погоді стане північний антициклон «HELIDA», який створить умови для подальшого закачування на Черкащину арктичного повітря.

Холодна, переважно без опадів погода, з посиленням морозів вночі до 15-21°, вдень до 10-15° морозу утримається до 21 лютого. Температурний фон буде нижче норми на 6-10º.

На послаблення морозів можна розраховувати 22 лютого, вночі до 8-13°, вдень до 1-6°.

Наразі, небезпеки для ПЕРЕЗИМІВЛІ зимуючих культур погода не представляє. Результати відрощування озимої пшениці та гілок плодових підтвердили їх нормальну життєздатність, тобто загиблі відсутні. Та й до чергового похолодання вони надійно підготувалися. На зледенілий сніг випав новий пухнастий, а значить ЗАХИСТ від морозів гарантовано.
ℹЗИМОВІ ОПАДИ сприяють поповненню вологозапасів ґрунту, однак компенсувати дефіцит вологи на полях, що відмічався в літньо-осінній період, їх кількості поки НЕДОСТАТНЬО. Тобто, ґрунт здатний до подальшого поглинання талих вод.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *