У Черкаській ОДА обговорили перспективи подальшого розвитку трансплантації

141680266_792233124697624_6032809842624816334_nТри заклади Черкащини внесені до переліку лікувальних закладів, які можуть здійснювати трансплантацію. Це Черкаський онкологічний диспансер, кардіологічний центр та обласна лікарня.

Наступним кроком для них стане укладення договірів про співпрацю із Третьою міською лікарнею, яка готова постачати донорські органи, інформує пресслужба Черкаської ОДА.

Організацію співпраці між закладами охорони здоров’я в напрямку розвитку посмертної трансплантації в області обговорили днями на нараді під головуванням заступниці очільниці області Лариси Кошової.

Кожна із вказаних медичних установ має двох трансплант-координаторів. Вони забезпечуватимуть зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації. Перевірятимуть і отримуватимуть згоди на донорство та комунікуватимуть між донорами чи їхніми родинами й реципієнтами.

– Лікарні матимуть своїх трансплантологів, які вже наявні чи проходять відповідне навчання, – відзначає Лариса Кошова. – До червня мають отримати сертифікати лікарі-трансплантологи Черкаської обласної лікарні та Черкаського обласного кардіологічного центру. Крім цього, лаборанти усіх чотирьох лікарень, які мають здійснювати необхідні дослідження, найближчим часом також будуть направлені на проходження відповідних курсів.

Результати напрацювання та наступні кроки разом із керівництвом медичних закладів та іншими фахівцями планують обговорити вже за тиждень.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *