Трудова адаптація військовослужбовців Черкащини

32608_1_2Служба зайнятості всіляко долучається до вирішення питань зайнятості демобілізованих учасників антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил.  Головною метою є спрямування всіх зусиль для того, щоб допомогти колишнім бійцям адаптуватися в мирному житті та забезпечити їх належною роботою.

Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного центру зайнятості.

Всього з початку проведення демобілізації до служби зайнятості області звернулось 4,8 тис. осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які приймали участь у військових діях на Сході. Безпосередньо з початку цього року  до служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулось майже 700 осіб.

Безробітні учасники бойових дій, які в цьому році користувалися послугами обласної служби зайнятості, за віком розподіляються таким чином: майже половина (49%) – особи віком до 35 років, майже третина (30%) – особи від 35 до 45 років, майже кожний п’ятий (21%) –  старше 45 років.

За освітнім рівнем 39 % становлять особи з вищою освітою, 45 % мають професійно-технічну освіту і кожен шостий отримав середню освіту.

За весь час за сприяння служби зайнятості роботу отримали майже 1,9 тис. демобілізованих учасників АТО, протягом цього року понад 350 осіб працевлаштовано.

Також певна частина демобілізованих повертається до військової служби за контрактом. З 2015 року майже 400 осіб знялися з обліку та оформили контракт із Збройними силами України, з них майже третина оформила контракт в 2017 році, цьогоріч більше 60 осіб.

Багато бійців після війни звертаються до служби зайнятості, де їм намагаються підшукати роботу. Окрім цього, демобілізованим учасникам АТО, які не мають роботи, служба зайнятості пропонує розпочати власну справу. За весь час 139 безробітних з числа військовослужбовців учасників АТО за фінансової підтримки Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття започаткували власну справу, цього року 12 осіб стали підприємцями.

Працевлаштуванню учасників АТО сприяють і зміни у законодавстві про зайнятість. Зокрема в Законі про зайнятість, який набув чинності з  серпня 2016 року,  ця категорія безробітних  віднесена  до соціально-вразливих верств населення та військовослужбовці можуть бути працевлаштовані з наданням роботодавцю компенсації єдиного соціального внеску. Таким чином у 2016-2018 роках були працевлаштовані майже 30 атовців, безпосередньо у поточному році 5 осіб.

Додатковою можливістю зайнятості працевлаштування є також  громадські та інші роботи тимчасового характеру, до організації яких служба зайнятості активно долучається. Для довідки більше ніж 770 особам було забезпечено таким чином тимчасову зайнятість, зокрема з початку 2018 року – понад 60 особам.

Для прискорення працевлаштування та з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, враховуючи те, що військові не працювали за своєю професією понад 6 місяців, учасникам АТО пропонується професійне навчання. З 4,8 тис. безробітних, які за весь цей час шукали роботу за допомогою служби зайнятості регіону близько 630 осіб пройшли професійне навчання. Ефективність такої послуги служби зайнятості підтверджується майже сто відсотковим  рівнем працевлаштування після  закінчення навчання. Так цього року рівень працевлаштування після проходження відповідного навчання становив майже 98 %.

Крім того, учасники АТО, яким виповнилося 45 років та особи з інвалідністю з їх числа, незалежно від віку  включені до переліку осіб, які мають право на отримання ваучера для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття. Цією можливістю скористалися 2 особи та отримали ваучер на навчання.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.