Трьох громадян підозрюють у державній зраді та співпраці з рф

За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом громадянам України.

Їм інкриміновано державну зраду та колабораційну діяльність. Встановлено, що в травні 2023 року двоє підозрюваних були обрані старостами тимчасово окупованих сіл так званими радами депутатів за поданням зібрань громадян.

Зокрема, 32-річний житель Каховського району Луганської області став старостою села Рубанівка Великолепетиського муніципального округу Херсонської області. А інша – 58-річна жінка була обрана старостою сіл Чкалове, Двійне, Воскресенське та Ковильне Новотроїцького муніципального округу Херсонської області.

На цих посадах обоє до цього часу виконують низку організаційно-розпорядчих функцій, взаємодіють з населенням, органами місцевого самоврядування, муніципальними підприємствами та установами.

Інший підозрюваний – 63-річний житель Луганської області у листопаді 2022 року добровільно обійняв посаду так званого начальника територіального відділення державної установи – республіканський центр зайнятості «луганської народної республіки» в місті Свердловськ і Свердловському районі (зараз – м. Довжанськ та Довжанський район) в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганщини.

Наразі усі вони продовжують працювати на органи окупаційної адміністрації та виконувати завдання на користь ворога. Тривають заходи щодо розшуку усіх трьох підозрюваних, повідомили в обласній прокуратурі.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна;
санкція ч. 5 статті 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.