Товариство сплатить до держбюджету 230 тис грн за поставку електроенергії за завищеною ціною

За ініціативи прокуратури Господарського суду Черкаської області задовольнив позов Черкаської обласної прокуратури про стягнення до державного бюджету понад 230 тис грн, сплачених за недійсними додатковими угодами про збільшення ціни на електроенергію для навчального закладу вищої освіти Черкас.

Так, за результатом проведення у 2021 році торгів, навчальним закладом укладено з суб’єктом господарювання договір про закупівлю енергоносія за бюджетні кошти.

У подальшому, незважаючи на те, що початкова ціна товару відповідала середньоринковим цінам, між замовником та постачальником було укладено 4 додаткові угоди, кожна з яких збільшувала ціну за одиницю товару на 10%.

Фактично це призвело до зростання вартості товару на 36%, а його обсяг був зменшений. Остаточна ціна за енергоносій перевищила пропозиції інших учасників торгів.

Прокуратурою було встановлено, що суб’єктом господарювання неправомірно ініційовано перед закладом освіти питання укладення додаткових угод, оскільки коливання цін на ринку не було підтверджено.

Реагуючи на вказані порушення, обласною прокуратурою подано до суду позов про визнання додаткових угод недійсними та повернення надмірно сплачених коштів до державного бюджету.

Господарський суд визнав доводи обґрунтованими та законними і зобов’язав суб’єкта господарювання сплатити зазначену суму до державного бюджету, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.