Торік понад 12 тисяч молодих людей знайшли роботу за сприяння обласної служби зайнятості

Протягом 2018 року статус безробітного мали 17872 осіб з числа молоді (33,4% загальної кількості безробітних), допомогу по безробіттю протягом року отримували  13551 молода особа (4017 осіб отримує допомогу на кінець звітного періоду). Про це інформує відділ статистики та прогнозування обласного центру зайнятості.

Серед безробітних у віці до 35 років 86,4% до реєстрації у службі зайнятості мали професійний досвід. З них 40,7% раніше займали посади службовців; 45,7% – займали робітничі місця. Решта громадян відносилась до осіб без професії або таких, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки.

Усього протягом 2018 року статус безробітного мали  505 випускників, з них: 448 осіб – випускники вищих навчальних закладів та 57 осіб – випускники професійно-технічних навчальних закладів. Кількість випускників, що звернулись до центрів Черкаської обласної служби зайнятості становила 351 особу (у т.ч. 315 осіб випускники вищих навчальних закладів та 36 осіб – випускники професійно-технічних навчальних закладів)

Серед випускників ВНЗ третина навчалася у галузі соціальних наук, бізнесу та права, 18 % отримали освіту у галузі охорони здоров’я та освіти, 13% – гуманітарні науки та мистецтво, 13% – мали інженерну спеціальність, 6% – вивчали природничі науки.

Серед випускників ПТНЗ 38,5% становлять робітники з обслуговування устаткування та машин, 26,3% – кваліфіковані робітники з інструментом, 35,2% – спеціалісти та працівники сфери торгівлі та послуг.

За сприянням Черкаської обласної служби зайнятості у 2018 році знайшли роботу 12044 молодих громадян, зокрема, кожен другий з них був працевлаштований оперативно до набуття статусу безробітного.

Профорієнтаційними послугами протягом 2018 року було охоплено майже 32,5 тис. безробітних з числа молоді.

З метою максимального наближення професійних навичок громадян, які шукають роботу, до потреб роботодавців, розширення компетенції та підвищення конкурентоспроможності, державною службою зайнятості протягом року здійснено професійне навчання  на замовлення роботодавців 2064 безробітних у віці до 35 років.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 2374 особи з числа молоді (21,8% загальної кількості залучених безробітних). Роботи організовувалися по наступних напрямках: допомога сім’ям учасників АТО, супровід інвалідів по зору, роботи на об’єктах соціальної сфери, меліоративні роботи, впорядкування місць поховань, роботи в архівах з документацією.

Станом на 1 січня 2019 року кількість осіб з числа молоді, які мали статус безробітного, становила більше 5,2 тис. осіб, що на 11,1% менше, ніж на відповідну дату 2018 року. Допомогу по безробіттю отримували більше 4 тис. осіб, що на  8 % менше ніж на відповідну дату 2018 року.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *