Тергромади Черкащини – лідери із впровадження ініціативи «Сади Перемоги» по Україні

На передовій продовольчого фронту. Громади області активно долучилися до ініціативи «Сади Перемоги». Нині ж область – лідер за кількістю прийнятих програм самозабезпечення продовольством в територіальних громадах.

Про це розповів заступник начальника Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Турченяк під час онлайн-конференції.

Ініціатива «Сади Перемоги» проекту SURGe впроваджується за фінансової підтримки Уряду Канади. Від початку втілення цієї продовольчої програми цьогоріч навесні, територіальні громади області активно долучилися до її реалізації на місцях.

– Програму самозабезпечення продовольством уже ухвалили 22 територіальні громади, – відзначив Олександр Турченяк. – Ще близько 10 працюють над розробкою аналогічних програм. Завдяки вирощеній агропродукції, підтримуємо внутрішньо переміщених осіб, направляємо допомогу на передову та в регіони, де точаться бойові дії.

Найбільше затверджених програм у межах ініціативи «Сади Перемоги» у Черкаському та Звенигородському районах. Утім на місцях цього року збільшили площі висадки овочів повсюдно. Зокрема, ввели в обіг комунальні землі, які раніше не використовувалися, вирощували агропродукцію самостійно у домогосподарствах. Проект підтримує територіальні громади Черкащини не лише посадковим матеріалом, а й технікою.

Олександр Турченяк зазначив, що роль аграрного сектору та продовольчої безпеки суттєво зросла в умовах війни. І тут надзвичайно важлива ініціатива саме територіальних громад реалізовувати проект «Сади перемоги».

Він також закликав територіальні громади скористатися успішними кейсами Буцької, Чигиринської та Селищенської територіальних громад.

Пресслужба Черкаської ОВА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.