Тепло і вода у нашому місті повинні бути комунальні, щоб місцева влада могла впливати на ситуацію

dsc_1121За кілька тижнів сміляни чотири рази залишалися без тепла. «Черкасигаз» перекривало подачу газу на котельні, які обслуговує ТОВ «Сміла Енергоінвест» через їхні багатомільйонні борги НАК «Нафтогаз України». Останнє таке відключення сталося у понеділок, і ситуація з теплом у нашому місті набула широкого розголосу на всіх рівнях. До її позитивного вирішення активно долучилася міська влада – було навіть термінове засідання виконавчого комітету, як запевняв перший заступник міського голови Олексій Гончаренко, місто зробило все можливе: проплатили всі кошти за спожите тепло бюджетними установами і підприємствами за першу половину листопада, допомогла і обласна влада в проплаті за тепло з обласного бюджету відповідним установам, але з 21 листопада на котельні, які обслуговує ТОВ «Сміла Енергоінвест», знову припинили подачу газу. Секретар міської ради, в.о. міського голови Віктор Федоренко перервав відпустку і у вівторок вирішував питання з теплопостачання міста.

Цього ж вечора він поінформував нашу газету про ситуацію, що склалася:

– Коли я від’їжджав у відпустку, теплопостачання у місті було, але коли почалися проблеми, перервав відпустку. Сьогодні вранці відправив до Києва в НАК «Нафтогаз України» першого заступника Олексія Гончаренка, керівників ТОВ «Сміла Енергоінвест» та наших комунальних підприємств «Смілакомунтеплоенерго» і «Смілатепло-енерго», щоб вони дізналися з перших вуст про причини відключень, заборгованість «Сміла Енергоінвест», як поточну, так і в цілому.

Як уже мені доповіли, у НАК «Нафтогаз України» засвітилися проплати, тож чекаємо, що «Черкасигаз» відновить газопостачання і вже цієї ночі сміляни почнуть отримувати тепло.

Також сьогодні на 10 годину я зібрав керівників депутатських фракцій з питання передачі нашого комунального майна зі «Сміла Енергоінвест» на баланс нашого комунального підприємства.

До речі, у понеділок у Смілі відбувся суд за позовом «Сміла Енергоінвест» до міської ради, більшість депутатів якої проголосувала за розірвання договору зі «Сміла Енергоінвест». Цей суд «Сміла Енергоінвест» програло.

Вважаю, що і тепло, і вода у нашому місті повинні бути комунальні, щоб місцева влада могла впливати на ситуацію з тепло- та водопостачанням, а сміляни мали з кого спитати. Будемо вивчати досвід і наших земляків – Золотоноші, а також Польщі, з теплопостачання, можливо, переводитимемо на індивідуальне опалення будинки, або будемо надавати можливість усім власникам квартир у будинку самостійно переходити на індивідуальне опалення, щоб люди знали, за що платять, і відповідали самі за себе.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *