Телефонні шахраї ошукали смілянина на 3000 гривень

705930 листопада о 12:40 год. в поліцію звернувся житель Смілянського району із заявою про те, що його ошукали. Чоловіку о 7:30 год на мобільний телефон зателефонував невідомий з прихованим номером. Шахрай вимагав гроші за не притягнення ніби-то знайомого потерпілого до кримінальної відповідальності. Аферист заволодів грошима в сумі 3000 грн, які потерпілий перерахував на картку. По даному факту слідчим відділом Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.190 ККУ, інформують газеті “Сміла” у Смілянському відділі поліції.

Правоохоронці вкотре попереджають, шахраї діють віртуозно та напористо. Підтвердженням тому є постраждалі, а нанесений аферистами збиток не рідко обчислюється тисячами, десятками, а для когось і сотнями тисяч гривень.

Одним із поширених видів шахрайств є дзвінок невідомого, який, представляючись посадовою особою чи співробітником поліції, пропонує допомогу у вирішенні проблемних питань, які сталися з вашими рідними та близькими. Зловмисник розповідає, що близькі потерпілих потрапили у халепу, за що їм може загрожувати кримінальна відповідальність та пропонує свою допомогу у вирішенні цих питань, за що просить певну суму грошей. Найчастіше такі дзвінки здійснюються зранку або вночі. Спросоння особа розгублюється, не уточнює почуту інформацію і намагається якнайшвидше допомогти. Щоб не попастися на «гачок» даних шахраїв дослухайтеся до наступних порад:

– якщо з вами сталася схожа ситуація, заспокойтеся, перевірте розмову і передзвоніть тому, хто «попав у біду». Якщо телефон відключений, зв’яжіться з його колегами, друзями для уточнення інформації. Хоча занепокоєння за близьку вам людину заважає мислити тверезо, слід розуміти: якщо незнайома вам людина телефонує і вимагає привезти на якусь адресу грошову суму – це шахрай;

– якщо ви розмовляєте нібито з представником правоохоронних органів, запитайте, з якого він відділення поліції, запишіть його ініціали, уточніть посаду та звання. Після дзвінка, слід набрати «102», дізнатися номер чергової частини даного відділення і поцікавитись, чи дійсно родич або знайомий туди доставлений.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.