Ситуація на пляжах та у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах

В обласному центрі контролю та профілактики хвороб продовжують моніторити ситуацію на пляжах та у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах області.

За результатами лабораторних досліджень зразків річкової води та піску, відібраних впродовж останнього тижня, не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками шість проб води на пляжах «Митницький» (за кількістю лактозопозитивної кишкової палички та коліфагів) та «Соснівський – 1» (за кількістю коліфагів) у місті Черкаси, ставах «Скеля» та «Городецький» у місті Умань та місці масового відпочинку на річці Тясмин у місті Кам’янка (за кількістю лактозопозитивної кишкової палички).

За санітарно-хімічними показниками не відповідали встановленим нормативам шість проб води на пляжах «Митницький», «Казбетський», «Соснівський – 1» у місті Черкаси та місці організованого відпочинку на річці Ірклій у смт Чорнобай (за показником біохімічної потреби в кисні).

Загалом, із початку року з акваторії пляжів та місць масового відпочинку на водоймах відібрано та досліджено 140 проб води. Відхилення від гігієнічних нормативів реєструвались у 17 (20%) пробах за мікробіологічними показниками (перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички та коліфагів) та у 6 (10,9%) пробах за санітарно-хімічними показниками (перевищення нормативних значень БСК-5).

У пробах води річок Гнилий Тікич, Ірклій, Тясмин, Дніпро (місця організованого відпочинку у Звенигородці, смт Лисянка, смт Чорнобай, містах Сміла, Чигирин та Канів) виявлені культури НАГ-вібріонів І групи Хейберга, які можуть викликати захворювання на гострі кишкові інфекції.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.