Синоптики: у вихідні на Смілянщині очікується по-літньому тепла та суха погода

Серпень на Смілянщині загалом видався дуже теплим, зі значним дефіцитом опадів. При цьому, перша та друга декади відзначились стійкою спекотною погодою, третя – відчутною прохолодою та спробою початку кліматичної осені. Серпень поточного року за останні 30 років спостережень за кількістю опадів був на 8 місці по посушливості, але найменше опадів випало у 2001 та 2010 р.р. – 5 мм.
Середня температура повітря за серпень становила 22,8°, що на 3,9° вище норми. У ще більш спекотному 2010 році середня температура повітря серпня становила 24,1°. Максимальна температура повітря впродовж місяця підвищувалася до 36,9° тепла. Кількість днів з максимальною температурою повітря +30° і вище становила 20 днів, за середніх багаторічних значеннях 5 днів. Впродовж місяця було 4 дні з максимальною температурою повітря +35° і вище, що є стихійним гідрометеорологічним явищем погоди. Мінімальна температура повітря знижувалась в кінці місяця до 12°.Опадів за місяць випало 24 мм – 43 % від місячної норми. Упродовж місяця спостерігалось 9 днів з суховіями, при середніх значеннях 2 дні.
Сьогодні (8 вересня) вночі погоду Смілянщини формували атмосферні фронти із заходу. Тому, на Смілянщині пройшли невеликі дощі. За даними метеостанції Сміла опадів за добу 7 вересня випало 7 мм, за ніч 8 вересня – 4 мм. За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології: Вдень 8 вересня в наш край очікується надходження теплих повітряних мас із південного- заходу. Опадів вдень не прогнозується. Температурний фон почне підвищуватися. Надалі, у вихідні сміляни можуть насолоджуватися сухою погодою із температурними показниками вночі 13..18º, вдень 23..28º. Такі погодні умови сприятимуть зростанню показника пожежної небезпеки.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *