Синоптики розповіли про погоду на Смілянщині у другій декаді вересня

погодаПерша декада вересня по погодних умовах характеризувалася підвищеним температурним фоном, опадами різної інтенсивності. Впродовж декади температурний фон підіймався на 4-7° вище норми та опускався на 1° нижче норми.

Середня декадна температура повітря, у порівнянні з попередньою декадою, знизилась на 1° і становила +20°- на 4° вище норми.

У найтепліший день 02.09 максимальна температура повітря підвищувалась до +32°,поверхня грунту прогрівалась до +51°.

У найхолоднішу ніч 03.09 та 09.09 мінімальна температура повітря знижувалась до +13°, поверхня грунту 03-04.09 охолоджувалася до +12°.

Опади у вигляді зливового дощу спостерігалися впродовж 7 днів декади. Всього за декаду їх випало 50 мм – 417% від норми. Добовий максимум опадів 09.09 становив 34 мм.

Середня декадна відносна вологість повітря становила 65%, що на 8% нижче норми. Впродовж одного дня декади спостерігався суховій, коли відносна вологість повітря знижувалася до 28%. 

Вітер. Максимальна швидкість вітру не перевищувала 11 м/с.

Через дощову погоду верхній (10-12 см) шар ґрунту сильно зволожений. Дощі, що випали протягом декади, а з ними і зниження температурного фону, суттєво змінили агрометеорологічну ситуацію  – ґрунтова засуха на площах з озиминою та під її сівбу  припинилася.  Кількість вологи у 0-10 та 0-20 см шарах ґрунту дозволяє розпочати посівну кампанію озимих зернових і надалі забезпечити появу сходів. Покращилися й умови для появи сходів та початкового розвитку озимого ріпаку, який було посіяно практично в сухий ґрунт. 

  Одночасно рясні дощі погіршили умови для збору врожаю та можуть погіршити якість врожаю пізніх зернових та олійних культур.

За прогнозом синоптиків у другій декаді вересня переважатиме сонячна суха маловітряна погода із комфортними температурами повітря вночі 10-15 вдень 21-26º. Лише в останні дні характер погоди зміниться. Циклон з північного заходу принесе чергову порцію прохолоди та дощів.  

Радіаційний фон у Смілі становить 14 мікрорентген на годину, що у межах природного фону, інформує начальник Смілянської метеостанції Галина Саніна.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *