Синоптики про погоду на Смілянщині у найближчі дні

За даними метеостанції  Сміла, в поточному році початок жовтня на Смілянщині був аномально теплим, однак, впродовж першої декади місяця температурний фон поступово знижувалася з +18° до +7+8°. Середня за декаду температура повітря становила +11,8°, що на 2° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря на початку місяця досягала +25°, мінімальна у найбільш холодні ночі знижувалась до +5°. Після тривалого посушливого періоду з середини першої декади жовтня пройшли інтенсивні зливові та облогові дощі. Добовий максимум опадів у перший дощовий день -05.10 – становив 32 мм – кліматична місячна норма. Загальна кількість опадів за декаду становила 69 мм – 627 % кліматичної декадної норми або 230 % кліматичної місячної норми.

Встановлено рекорд по найбільшій  кількості опадів за декаду: 69 мм проти 66 мм у 2003 р.

На початку декади утримувались незадовільні умови для сівби та розвитку озимини – зберігалась грунтова засуха, яка ускладнювала проростання зерна та появу сходів на засіяних площах.  В другій половині декади дощі значно покращили зволоженість грунту, але  недостатнє теплозабезпечення, що  спостерігалось в цей період, стримувало появу сходів озимини.

За прогнозом синоптиків, погода другої декади жовтня очікується мінливою: вдень 12.10 та впродовж 13.10 черговий вихід південного циклону зумовить помірні та сильні опади у вигляді дощу, місцями з мокрим снігом та посилення вітру до 15-20 м/с.

14-19.10 переважатиме холодна з нічними морозами, без істотних опадів погода. 20.10 зі сходу почне надходити більш тепле повітря – температурний фон підвищиться.

Штормове попередження :13 жовтня очікуються пориви вітру 17-22 м/с, вночі сильний дощ.

Радіаційний фон у  м. Сміла становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *