Суд припинив право на користування понад 100 га земель історико-культурного призначення

Господарський суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора щодо протиправності розпорядження та використання особливо цінними землями, залишивши в силі рішення господарського суду Черкаської області про задоволення позову прокурора у правовідносинах щодо використання земельних ділянок історико-культурного призначення на Звенигородщині.

Зокрема було встановлено, що на земельних ділянках загальною площею 112 га, ринковою вартістю понад 200 млн грн, які з 2014 року перебувають в оренді підприємства для сільськогосподарського обробітку, розташований об’єкт культурної спадщини – пам’ятка археології – поселення трипільської культури «Глибочок», яке за даними державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» є одним з найраніше відкритих трипільських поселень в Україні та належить до числа найбільших за площами у тогочасному світі.

За висновком уповноваженого органу охорони культурної спадщини сільськогосподарський обробіток указаної земельної ділянки руйнує археологічний шар пам’ятки, що призводить до втрати її наукової цінності.

Прокуратура звернулася до суду з вимогами скасувати накази органів Держгеокадастру про надання землі та визнати недійсними укладені на їх підставі договори оренди.

Намагання фермерського господарства, яке активно розорювало землі, що є національним надбанням, зберегти за собою право на земельні ділянки були марними, наразі за рішеннями судів вони підлягають поверненню з незаконного користування, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.