Суд постановив повернути до міського бюджету понад 6 млн грн

Прокурори обласної прокуратури встановили, що під час виконання договору про закупівлю послуг з прибирання вулиць Черкас посадовцями міської ради незаконно перераховано окремим суб’єктам господарювання понад 5 млн грн бюджетних коштів.

Так, переможець тендеру зобов’язалося згідно з договором надавати місту послуги з прибирання вулиць, які сторонами оцінені у 25 млн грн. Відповідно до норм податкового законодавства до вказаної суми також додавалися 5 млн грн податку на додану вартість, які підрядник повинен був перерахувати до державного бюджету після їх отримання від замовника.

Невдовзі, після укладання договору, товариство перейшло на спрощену систему оподаткування, що вже не передбачало окрему сплату до бюджету податку на додану вартість, проте через тиждень, при укладанні сторонами додаткових угод, ціна договору незаконно зросла до 30 млн грн.

Реагуючи на порушення законодавства про публічні закупівлі та захищаючи державні інтереси, обласна прокуратура звернулася до суду з позовом про стягнення з підрядника та субпідрядників безпідставно отриманих грошових коштів, а також штрафних санкцій, на суму понад 6 млн грн.

27 лютого господарський суд Черкаської області погодився з принциповою позицією прокурора та задовольнив позов в повному обсязі. Таким чином до бюджету Черкас стягнуто понад 6 млн грн.

Після набрання судовим рішенням законної сили прокуратурою будуть вжиті заходи до його реального виконання, інформують в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.