Студенти Університету ІІІ віку поринули у світ історії рідного краю

18 січня на території Ротмістрівської громади відновив свою роботу Університет ІІІ віку. У центрі надання соціальних послуг Ротмістрівської сільської ради для студентів провів лекцію з історії Смілянщини місцевий краєзнавець, член Спілки журналістів України, екскурсовод, публіцист, поет, член Спілки краєзнавців України, автор книги «Куцівський бурлака» Мошинський Сергій Петрович.

Лектор розповів цікаві історичні факти про наш рідний край. На Смілянщині надзвичайно красива природа. У нашій місцевості залягають значні поклади корисних копалин. Багата Смілянщина й лісами. Найбільшою річкою є Гнилий Ташлик, довжина якої 66 км.

За новою адміністративною реформою Смілянський район було анульовано і наші землі увійшли до Черкаського району.

А оскільки з 1928 р. по 1954 р. село Ротмістрівка було районним центром, то зараз навколо нього об’єднали 13 сіл у одну велику громаду. Кожне з цих сіл має свою унікальну історію та визначні місця, які варто відвідати. Детальніше лектор зупинився на виникненні села Ротмістрівка та створенні герба.

Доповнила лекцію Поліщук Олена, яка розповіла про відомі історичні постаті Смілянщини, зокрема про національно-визвольну боротьбу сторічної давнини під проводом холодноярських отаманів.

Студенти залишилися задоволеними заняттям та відновленням роботи Університету, оскільки мали змогу зібратися разом та дізнатися нові історичні факти про свій рідний край.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.