Студентів з ТОТ переведуть на бюджет у першу чергу

Якщо у закладі вищої освіти є студенти з ТОТ та внутрішньо переміщені особи, які навчаються на контракті, ректорам забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця держзамовлення.

Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає osvita.ua.

Зокрема, таке переведення має здійснюватись за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць.

«За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення», – пояснили у відомстві.

Як відомо, право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну мають студенти, які проживають на ТОТ, студенти, які виїхали з таких територій, а також діти загиблих захисників України, учасники бойових дій і їхні діти та особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.

Право переводу розповсюджується на студентів, які були зараховані на контракт до 2021 року включно та здобувають такий ступінь освіти вперше.

Також у відомстві зазначили, що переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.