Стан озимих культур в Смілянському районі у нормальному стані

Восени 2019 року на Смілянщині, через ґрунтову засуху, яка спостерігалася ще з червня, і яка видалась найбільш тривалою та найбільш жорсткою за весь період агроспостережень, значна частина площ озимих культур була засіяна практично у сухий ґрунт та у надто пізні строки. Тому, на дату припинення вегетації озимини більша частина  її площ в районі  знаходилась  в початковій фазі розвитку, переважно в задовільному та доброму стані.

Календарна зима 2019-2020рр. видалася аномально теплою, з середньою температурою на 6° вище  кліматичної норми та відповідала значенням пізньої осені або ранньої весни. За весь зимовий період лише впродовж 23 днів середньодобові температури були від’ємними. Метеорологічна зима в цьому році так і не настала.

Як і в попередні зимові місяці, в лютому перезимівля озимих культур проходила цілком задовільно. Небезпечних для рослин явищ не спостерігалось. Мінімальна температура  ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці нижче -2,0° не знижувалася та була безпечною для посівів озимини, адже була значно вищою критичної  температури вимерзання. Аномально тепла погода зумовила 26.02 відновлення вегетації озимини (середня дата 18.03).  

20 лютого працівники метеостанції Сміла повторно взяли зразки озимої пшениці на відрощування водним способом для визначення життєздатності. Аналіз результатів показав, що рослини мають нормальну життєздатність – спостерігається повне відростання рослин. 

Після відростання рослини мали яскраво зелений колір. Фазовий розвиток  не змінився – рослини знаходились у фазі 3-й листок – початок кущіння. Коренева система добре розвинена, під час відрощування утворилось по 3-4 нових корінці. Висота рослин за період відрощування збільшилась на 6-7 см.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *