Стан антирабічної допомоги населенню у Смілі та заходи щодо профілактики сказу тварин

04-20В Смілі за І квартал цього року зареєстровано 2 випадки сказу лисиць, територія міста оголошена неблагополучною по сказу. За медичною допомогою з покусами звернулась 45 осіб (минулого року за аналогічний період – 49 звернень). Покуси нанесено: відомими тваринами – 26 (30), бродячими тваринами – 17 (14), вбитими, здохлими тваринами – 0 (4), скаженими – 2 (0). Нанесено пошкоджень: ослизнень – 4, легких – 14, середніх – 19, тяжких – 8. Призначено антирабічні щеплення потерпілим 19, в т.ч. 7 комбінованим курсом з антирабічним імуноглобуліном.

Такі дані надав завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Смілянського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» С.В. Клочан.

Антирабічна допомога надається травматологічним відділенням Смілянської міської лікарні цілодобово. Згідно Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», придбання антирабічних препаратів по епідпоказанням, здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. Протягом І кварталу цього року щеплення проводились вакциною «Індіраб» та  антирабічним імуноглобуліном. Потребує постійного  вирішення питання забезпечення цими препаратами травматологічної служби.

Служба ветмедицини м.Сміла в 1 кв 2018 році щепила від сказу 807 собак та 423 кота.

Не вирішується питання щодо звільнення території  м.Сміла від безпритульних собак і котів, як це передбачено Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Постійнодіючої бригади по відлову безпритульних тварин та притулку в місті не створено. Боротьба з безпритульними тваринами в І кварталі 2018 року в місті не проводилась.

Наявність сприятливих умов для збільшення в місті кількості безпритульних тварин, може призвести до зростання випадків покусів людей безпритульними та дикими тваринами і збільшення витрат на медичну допомогу потерпілим, а в разі несвоєчасного проведення профілактичного лікування антирабічними препаратами постраждалих від покусів,  до захворювання людей на сказ та виникнення в місті осередку цього смертельного захворювання.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *