Стало відомо, скільки дітей проживає у Смілянському районі

iStock_000010749402_Large-600x400За даними Головного управління статистики у Черкаській області станом на 17.01.2018 в Смілянському районі, включаючи Ротмістрівську ОТГ, проживає 5 567 дитячого населення. Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 63 особи, з них 25 дітей-сиріт, 38 – позбавлених батьківського піклування. Дітей-інвалідів – 105 осіб. Опікунських сімей – 46, в них 56 дітей. Прийомних сімей – 6, в них 7 дітей. Сімей усиновлювачів – 11, в них 12 дітей.

Під соціальним захистом перебуває 92 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, первинного обліку. Влаштування в сімейні форми посиротілих дітей району склало 96,7 відсотків. Цей показник впродовж останніх трьох років вищий  від середньо обласного показника.

Станом на 01.06.2018 року в районі без батьківського піклування залишилось 3 дітей. Внаслідок позбавлення батьків батьківських прав – 2 дітей, одна дитина посиротіла. В сімейні форми виховання (опіка) дітей влаштовано стовідсотково.

Громадянами України у 2017 році усиновлено 4 дітей. Питання щодо зменшення в районі дітей, позбавлених батьківського піклування, та максимальна передача таких дітей до сімейних форм виховання є пріоритетними та першочерговими.

Забезпечується  повне внесення та своєчасне поновлення інформації у Єдиному електронному банку даних  (ЄІАС «Діти»)    про      дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Інформація  стосується  210 осіб.

В 58 неблагополучній сім’ї  проживає 137 дітей. До обліку дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, внесено 31 дитину по причині невиконання батьківських обов’язків. Профілактична робота на подолання складних життєвих обставин в сім’ях проводиться постійно. Обстежено 44 сім’ї, в ній 60 дітей.

Дієвою формою профілактики дитячої бездоглядності та злочинності є проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці». Протягом звітного періоду проведено 24 рейди. Попереджено 11 батьків щодо відповідального ставлення до виконання батьківських обов’язків. З підстав складних життєвих обставин в комунальний заклад “Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей” направлено 3 дітей, які продовжують в ньому перебувати. В комунальному закладі «Черкаський обласний спеціалізований будинок дитини» з підстав СЖО перебуває 4 дітей, з яких протягом I кварталу влаштовано 1 малюка.

За неналежне виконання батьківських обов’язків  до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП притягнуто 4 особи.  До суду направлено  2 позовні заяви про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів 2 батьків стосовно 3 дітей. Всього на розгляді у Смілянському міськрайонному суді перебуває 4  вищезазначені справи щодо 4 батьків стосовно 9 дітей.

Багато  треба ще зробити, щоб життя наших дітей було щасливим. В сучасних умовах необхідно забезпечити право кожної дитини, в якій би сім’ї вона не зростала, захист її прав та законних інтересів на всіх рівнях , в усіх інстанціях, інформує сайт Смілянської райдержадміністрації.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *