Стало відомо, що пропонує ринок праці Черкащини внутрішньо переміщеним громадянам

Натепер Черкащина вже прихистила понад 160 тис. внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомляють в Черкаській обласній військовій адміністрації.

До нашого краю приїздять люди з дуже різноманітним професійним досвідом та навиками. Переважно жителі Донецької, Луганської та Харківської областей.

Знайшовши житло на новому місці, люди починають шукати роботу. З цим допомагають фахівці служби зайнятості.

Із лютого до листопададо Черкаської обласної служби зайнятості звернулися 3043 внутрішньо переміщених громадян, 2701 особа отримала статус безробітної.

На цей час більшість вакансій Черкащини зосереджена на підприємствах переробної промисловості (36,8%), оптової та роздрібної торгівлі (13,1%), а також в галузях освіти (10,6%), сільського господарства (10,3%), транспорту (7,1%) та охорони здоров’я (5,5%).

Середня заробітна плата, яку роботодавці нині подають у вакансіях до обласної служби зайнятості складає 9105 грн, що є меншим за середній рівень по Україні.

При цьому, 30% від загальної кількості вакансій обласної служби зайнятості – це пропозиції роботи з мінімальною заробітною платою, а саме – 6700 грн.

На початку року Черкащина посідала 13 місце за рівнем оплати праці по Україні. Саме тому люди, які переїхали з великих міст України до Черкас часто відчувають різницю в оплаті праці.

З урахуванням цих особливостей для кожного, хто звернувся до служби зайнятості складають індивідуальний план працевлаштування. Приміром з початку повномасштабної війни 14 переселенців пройшли професійне навчання та вже працюють за професіями.

Із початку року роботодавці Черкащини створили 388 нових робочих місць, 214 з яких укомплектовані обласною службою зайнятості.

Найбільшу кількість робочих місць створено у галузях: сільського господарства, будівництва, торгівлі, транспорту та ін. Переважно на Золотоніщині, Тальнівщині, Канівщині, Лисянщині та в місті Черкаси.

«Наразі сума компенсаційних виплат роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб складає 8,6 млн. грн. Ті підприємці, які здобули право на отримання мікрогрантів, зобов’язалися створити майже 120 робочих місць. Профінансовано також 28 грантових бізнес-проєктів», – зазначив директор \обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.