Стало відомо, яка ситуація з особливо небезпечними інфекціями на Черкащині цьогоріч

Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, за 9 місяців цього року епідситуація з особливо небезпечних інфекцій в області була нестійкою.

За цей період зареєстровано 5 випадків захворювання на лептоспіроз. Для порівняння: за аналогічний період 2022 року зафіксовано 2 випадки цього захворювання. Захворюваність на лептоспіроз зареєстрована в Уманському районі (с. Бузівка, Пугачівка, Ятранівка, Кути) та Черкаському районі (с. Ротмістрівка). Усі випадки захворювання пов’язані з риболовлею у потенційно заражених водоймах, прибережна територія яких заселена гризунами.

Відзначається зростання захворюваності на хворобу Лайма на 36,6%: зареєстровано 310 випадків Лайм-бореліозу. Тоді як за аналогічний період минулого року було 227 випадків.

За 9 місяців цього року фахівцями лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» було відловлено та досліджено на природну інфікованість бореліями 388 кліщів, з них у 57 виявлено збудник хвороби Лайма.

В області збільшилася захворюваність населення на активний туберкульоз органів дихання – на 16,7% (зареєстровано 356 випадків, проти 305 за аналогічний період минулого року) та на бацилярний туберкульоз – на 14,3% (зареєстровано 231 випадок, проти 202за аналогічний період минулого року).

Найбільше хворих – в ОТГ Черкаського району – 173 випадки, що становить 48,5% від загальної кількості по області

За 9 місяців 2023 року в області зареєстровано 90 випадків педикульозу (проти 72 за аналогічний період 2022 року), зокрема серед населення в містах Черкаси, Сміла, Ватутіне та у громадах – Кам’янській, Монастирищенській, Драбівській, Золотоніській тощо.

Окрім того, цього року зареєстровано 19 випадків сказу серед тварин на територіях Уманської, Жашківської, Монастирищенської, Маньківської, Катеринопільської, Кам’янської, Христинівської та Тальнівської громад.

В області за 9 місяців цього року захворювання на такі особливо небезпечні інфекції як сибірка, бруцельоз, висипний тиф, сказ, туляремія не реєструвались.

Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України продовжує епіднагляд за особливо небезпечними інфекціями на території області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.