Спортивний поступ вересня у Смілі

Сміла завжди була і є містом спортивним, яке пишається своїми  традиціями й досягненнями, тренерсько-викладацьким складом, олімпійцями, паралімпійцями, потужним спортивним громадським активом, вихованцями дитячо-юнацької спортивної школи, спортивних клубів, будинку дитячої та юнацької творчості, які щороку досягають все нових і нових спортивних висот!

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що спорт у Смілі має свою чудову, унікальну історію та цілу плеяду спортсменів і тренерів, які прославляли і прославляють наше місто на обласних, всеукраїнських та міжнародних рівнях. Нам є чим і ким пишатися! Адже із року в рік Літопис спортивного життя нашого міста поповнюється новими іменами та здобутками! І це є результатом тісної співпраці міської ради, його виконавчого комітету, управління освіти, молоді та спорту, закладів освіти, спортивних організацій та установ, а також меценатів.

За традицією, у вересні, в рамках заходів до Дня фізичної культури і спорту та «Олімпійського тижня», в місті відбулася ціла низка різноманітних масштабних заходів.

У першу чергу, міська Церемонія нагородження «Герої спортивного року», яка проведена в цьому році вдесяте та є визнанням кращих із кращих спортсменів, тренерів, вчителів, колективів фізкультури, спортивних організацій та установ, які творять та примножують славу смілянського спорту, а також меценатів спортивної галузі – тих, надавав посильну  благодійну допомогу в проведенні міських змагань, участі у обласних та всеукраїнських спортивних змаганнях, за підтримку смілянських команд та окремих спортсменів.  Переможців у 15 номінаціях відзначено грамотами, кубками, медалями за підсумками 2017 року, який був оголошений в нашому місті Роком спорту.

22 вересня на стадіоні «Авангард» відбувся урочистий захід з відзначення 110-ї річниці Смілянського футболу, історія якого пов’язана з іменами тих, хто виходив на футбольні поля місцевих стадіонів, хто стояв біля джерел розвитку цього виду спорту, хто причетний до гучних футбольних перемог, хто й сьогодні гідно представляє Смілу на футбольних теренах, тих, хто дбає про  футбольне майбутнє нашого міста. Відкрив урочистості парад місцевих футбольних команд: ФК «Явір» , «ДЮСШ – Олімп», ФК «Сміла», ФК «Ветеран – Сміла», команди СКХТ НУХТ, СПЕК ЧДТУ, ДНЗ «ЦППРК».

Ветеранам спорту, тренерам, вчителям, викладачам, спортивним активістам були вручені грамоти та подяки управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Федерації футболу Черкаської області, Відділення Національного Олімпійського Комітету в Черкаській області, виконавчого комітету Смілянської міської ради, управління освіти, молоді та спорту. Вшановано й меценатів, які активно допомагають розвивати футбол серед дітей та молоді. 

Між дитячими командами «Явір» та «ДЮСШ – Олімп» та командами «Ветеран» – м. Сміла та «Ветеран» – Смілянський район відбулися товариські матчі. Музичні вітання лунали від вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості. Після матчів на дітей чекали подарунки від спонсорів змагань – солодощі та морозиво, а на учасників спортивного свята – смачна каша та вареники (дякуємо відділу торгівлі, відділу культури, Федерації футболу м.Сміла). Усього в заході взяли участь біля 500 осіб.

У вересні Сміла приймала Відкритий чемпіонат Черкаської області з веслування на байдарах і каное, присвячений пам’яті патріотів України, які загинули в зоні АТО (слова подяки за сприяння у проведенні заходу – Ігорю Діденку, Валентину Зеленецькому, Ігорю Кривоносу, Олені Синіциній, Володимиру Супруну, Ігорю Ткаченку), Кубок України з мотокросу (слова подяки Сергію Ананку, Інні Когут, Віктору Овчаренку, Сергію Чередніченку); на базі шахового клубу «Маяк» проведено Відкритий шаховий турнір м.Сміла серед дорослих (слова подяки Сергію Тарану).

У рамках «Олімпійського тижня», на базі закладів дошкільної та загальноосвітньої середньої освіти, вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації, дитячо – юнацької спортивної школі проведені такі заходи: «Олімпійський урок», зустрічі та круглі столи з визначними спортсменами – Мотузенком О.О., п’ятиразовим чемпіоном світу, дванадцятиразовим чемпіоном СРСР, Майстром спорту міжнародного класу, срібним призером олімпійських ігор у Сеулі; Пітенком С.А. –  Майстром спорту міжнародного класу,  засновником та тренером спортивного клубу «Монарх» й ДЮСШ «Олімп»; Чернявською К.М. – Майстром спорту міжнародного класу з легкої атлетики, тренером ДЮСШ  «Олімп»; Анатолієм Левченком – Майстром спорту України з бойового самбо, Майстром спорту України з хортингу та Майстром спорту міжнародного класу, засновником та тренером спортивного клубу «Прайд» й ДЮСШ «Олімп»; Станіславом Ковбасою – Майстром спорту України з карате 4-го Дану, засновником та тренером спортивного клубу «Спарта» й ДЮСШ «Олімп»  та іншими. Також проведені спортивні турніри, змагання з видів спорту, спортивні розваги, естафети, спортивне свято «Мамо, тато, я – спортивна сім’я», «Веселі старти», Малі Олімпійські ігри, Неолімпійські ігри, турпоходи, «Дні здоров’я», екскурсії до «Музею спорту», конкурси малюнків на спортивну та олімпійську тематику, показові виступи спортивних клубів міста тощо. У коледжах проведені Спартакіади студентської молоді.

У вересні вихованці ДЮСШ «Олімп» та БДЮТ брали участь у обласних та всеукраїнських змаганнях з вільної боротьби (тренер В’ячеслав Пономаренко), легкої атлетики (тренер Катерина Чернявська), гімнастики спортивної (тренери Микола Бараненко, Геннадій Рожицин, Роман Таран), тенісу настільного (тренер Світлана Цьома), веслування на байдарках і каное (тренери Тетяна Пристайлова, Дмитро Гусєв, Юрій Кириленко).

Розпочато Першість Черкаської області серед дитячо – юнацьких команд (ДЮФЛ), у якому цього сезону беруть участь три смілянські команди: ФК «Явір» (тренер Віталій Прудніков) та дві команди ДЮСШ «Олімп» (тренер В’ячеслав Коломієць); продовжили свою участь у Чемпіонаті Черкаської області з футболу серед команд ветеранів команда «Ветеран» – м.Сміла (тренер Ігор Новочуб); проведено міські змагання з техніки пішохідного туризму до Всесвітнього Дня туризму. Попереду – змагання серед школярів на призи клубу «Шкіряний м’яч» та Кубок міського голови з футболу.

Отже, вересень виявився цього року спортивно-гарячим, насиченим, багатим на зустрічі, позитивні емоції, нові перемоги та досягнення.

                          Відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *