Співпраця буде корисною

20160315_143936По приїзду з Польщі одна із учасниць смілянської делегації, депутат міської ради Наталія Терехова поділилася своїми враженнями.
– Наталіє Михайлівно, яка мета і програма цієї поїздки?
– Програма нашого перебування в Польщі була розрахована на шість днів.

Ми прилетіли до Варшави, звідти поїхали в Білосток (таке місто, як Черкаси) та Сувалки (місто, подібне до Сміли, з населенням 70000). Знайомилися з державною системою, місцевим самоврядуванням, діяльністю громадських організацій, розповідали про свій досвід, дивилися, що можна запозичити у них. Щодня відбувалося по чотири зустрічі з першими особами – мером або з його заступником, помічником від громадських організацій, представниками адміністрації та депутатського корпусу.
Що стосується місцевого самоврядування. Основна ударна сила у них – мер, мерія та представники громадськості. Депутатський корпус загалом такий, як і у нас. Наприклад, фінансові питання також затверджують депутати, не вирішують, а саме затверджують. У них теж депутати обираються від партій, проте балотуватися від якоїсь партії і не бути її членом не можна. Державна система у Польщі – це гміни – організації на нижчому рівні, повєти – це як у нас район і воєводства – як область. Повєти вважають зайвими, хочуть їх прибрати, вважають, що вони виконують посередницьку функцію і тим більше один одному не підпорядковуються. У кожного є свій бюджет, формується він в кінці року, 40% , як і в нас, – це субсидування.

Детальніше у газеті “Сміла” за 13 квітня

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.