Спека на Черкащині пануватиме до кінця червня

спекаТакого розжареного червня на Черкащині ще не було. Середньодобова температура аномально висока, більше 10 днів перебуваємо в «обіймах» +30º, дощу не має. А температура води в Дніпрі уже вранці як «парне молоко», +27º. Про це інформують у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Причиною цього спекотного періоду – великий антициклон, який блокує проходження циклонів і атмосферних фронтів, які несуть опади і прохолоду.

Від такої спеки страждають люди, плавиться асфальт, «закипають» автомобілі, витримати шлях під час поїздки в громадському транспорті, потрібно володіти міцними нервами і добрим здоров’ям. Висихає ґрунт, рослин від висихання рятує висока вологість повітря в денні години, тривалі роси, тому навіть при денному в’ялені, в нічні години вони відновлюють баланс вологи. Все чекає рятівного дощу та послаблення спеки, на які розраховуємо лише в кінці червня.

Щодо погодних планів на вихідні то, синоптична ситуація на Черкащині у найближчі три доби суттєво не зміниться. Атмосферні фронти в окремі періоди наближуватимуться до нашого регіону, але вони малоактивні, тому дощів не очікується. Продовжимо знемагати від спеки, яку формує жарке та сухе повітря що надходить з нижнього Поволжя. Найкоротші ночі дуже теплі 16-21º, а найдовші дні спекотні 30-34º.

Надзвичайна 5 класу пожежна небезпека охопила всю область, тому рятувальникам потрібно бути на поготові – зростає ймовірність лісових пожеж. 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *