Сьогодні у світі вшановують пам’ять жертв ДТП

7303718 листопада – Світовий день пам’яті жертв ДТП. В Україні лише за дев’ять місяців цього року зафіксовано понад 108 тисяч дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 2 266 людей. Про це інформують у Міністерстві охорони здоров’я України.

Сьогодні хочемо вам нагадати основні правила поведінки водіям, пасажирам та пішоходам, адже прості речі рятують життя:

 Пристібайтеся ременем безпеки

За даними ВООЗ, використання ременів безпеки знижує ризик смерті водія та пасажирів на передньому сидінні на 45-50%, ризик травм – на 20-45%. Пристібнутий ремінь безпеки пасажирів на задніх сидіннях знижує ризик смертельних та серйозних травм на 25%, незначних травм – до 75%.

Примітно, що у Черкаській області за данними дослідждення лише кожен третій водії користується пасками безпеки.

 Не перевищуйте швидкість

Якщо автомобіль рухається зі швидкістю менше 50 км/год, ризик загибелі пішоходів складає 20%, тоді як при 80 км/год – майже 60%. Це також мінімізує ризики для водія та пасажирів в автомобілі.
З початку року максимальна швидкість в населених пунктах в Україні обмежена до 50 км/год.

 Не користуйтеся мобільним телефоном за кермом

При швидкості в 50 км/годину водій, що відволікається принаймні на 2 секунди на розмову по мобільному телефону або написання повідомлення, проїжджає всліпу 28 метрів шляху.

До речі, для водіїв, які відволікаються на мобільний телефон під час кермування, навіть є спеціальне слово – «смомбі». Це поєднання слів «смартфон» та «зомбі»

 Випивши, не сідайте за кермо

В Україні через ДТП щодоби гине 10-11 людей, із них – одна дитина. Це – один з найвищих показників в Європі. Однією з найбільш серйозних причин ДТП є керування транспортним засобом у стані сп’яніння.

 Убезпечте свою дитину в автівці – використовуйте автокрісло

Використовуючи автокрісло, ви знижуєте вірогідність смерті в результаті аварії на 90% (для дітей грудного віку) чи на 54-80% (для дітей раннього віку). До того ж, у більшій безпеці перебувають діти, які знаходяться на задньому сидінні автомобіля.

 Будьте відповідальним водієм та пішоходом – дотримуйтесь правил дорожнього руху

Відповідальність за безпеку на дорозі несуть не лише водії, а й пішоходи. “Зекономлені” кілька секунд або хвилин на чеканні зеленого світла світлофора чи пошуку пішохідного переходу, можуть дорого коштувати.

І не забудьте “перевзутись” у зимові шини! Не відкладайте заміну шин на своєму авто “на потім” – від цього може залежати ваше життя або життя оточуючих.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.