Сміляни стали менше звертатися до прокуратури

Як свідчать статистичні дані, за 2016 рік в порівнянні з 2015 роком до Смілянської місцевої прокуратури надійшла значно менша кількість звернень. Про це свідчить статистика, яку надали нам у місцевій прокуратурі.
Упродовж 2016 року всього надійшло 499 звернень, проти 643 звернень за аналогічний період минулого року, вирішено за 2016 рік –309 звернень, а за 2015 рік – 289; задоволено – 18 звернень, в 2015 році – 19.
За провідними напрямами прокурорської діяльності питома вага вирішених звернень становить: з питань досудового слідства – 71,52 (в 2015 р. – 67,83 %), з питань представництва інтересів громадян та держави в суді – 1,9 (в 2015р. – 6,6%, %), з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів –1,9 %, (в 2015 р. – 1,04%).
Із звернень, які надійшли до прокуратури, направлено 182 до інших відомств для вирішення, проти 357 за період минулого року.
Статистичні дані показують, що найбільша кількість звернень надійшла від громадян, які проживають в м. Сміла. Це пояснюється тим, що у місті проживає більша кількість населення, а також тим, що зосереджено значно більше установ, підприємств та організацій, ніж в інших населених пунктах району.
Важливо виділити, що реалізація конституційного права громадян на звернення є також особистий прийом громадян. У Смілянській місцевій прокуратурі організація роботи по особистому прийому громадян, а також розгляд заяв та повідомлень організована відповідно до діючих нормативно-правових актів.
Так, керівником Смілянської місцевої прокуратури щочетверга з 10 год. 00 хв. до 13 год.00 хв. та першим заступником керівника Смілянського місцевої прокурора – щовівторка з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. здійснювався особистий прийом громадян. Прийом відвідувачів оперативними працівниками прокуратури проводився згідно графіка прийому, який вивішений у доступному для громадян місці. Питання, з якими громадяни звертаються на особистому прийомі і які входять до компетенції прокуратури вирішуються, як правило в ході прийому. При виявленні порушень вимог чинного законодавства України, громадянам рекомендується подати письмову заяву до прокуратури або контролюючого органу, до компетенції якого належить вирішення питання.
На особистому прийомі прокурорами Смілянської місцевої прокуратури протягом 2016 року прийнято 80 громадян (в 2015 р. — 77 громадян), особисто керівником – 64 громадянина ( в 2015 р. – 62 громадян).
Порушення строків вирішення заяв, скарг, клопотань, передбачених нормами Кримінального процесуального кодексу України оперативними працівниками прокуратури не допускались.
До Смілянської місцевої прокуратури протягом 2016 року надійшло 2 звернення від народних депутатів України (в 2015 році — 0).
З числа звернень, які надійшли до Смілянської місцевої прокуратури 18 звернень задоволено, як приклад можна навести звернення громадянина м.Сміли від щодо невнесення відомостей в ЄРДР Смілянським ВП ГУНП в Черкаській області по факту нанесення тілесних ушкоджень.
За вказаним фактом Смілянською місцевою прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України та указане кримінальне провадження передано до Смілянського ВП ГУНП для проведення досудового розслідування.
До Смілянської місцевої прокуратури надійшло 2 звернення від народного депутата України Рудика С.Я, які направлені для належного розгляду та надання відповіді до прокуратури Черкаської області.
У продовж 12 місяців 2016 року до прокуратури надійшло 8 запитів на отримання доступу до публічної інформації; 7 – надано відповідну інформацію; 1 — надано роз’яснення, 2 надійшло поштовим зв’язком та 6 електронною поштою.
З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію розроблено форми запитів, їх зразки розміщено на інформаційному стенді, що знаходиться у приміщенні прокуратури та на офіційному сайті, також там можна побачити витяги із Закону України « Про доступ до публічної інформації»
Отже, захищаючи свої законні права й свободи, громадяни звертають увагу компетентних органів, а особливо органи прокуратури на порушення законодавства й таким чином захищають наявні в державі та суспільстві правовідносини.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.