Смілянськими пенсійниками проведено День відкритих дверей

За ініціативи керівництва Смілянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області Олександра Супряги та завідувача сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Зої Шушаріної 15 вересня було проведено День відкритих дверей з учнівською молоддю. Активними учасниками заходу стали учні загальноосвітньої школи-колегіуму № 3 зі своїм керівником Оленою Золотоверхою.

Під час проведення зустрічі Олександр Супряга ознайомив молодь з принципами та напрямами роботи Пенсійного фонду України, з основними завданнями, які постають щодня перед працівниками пенсійної системи. Зокрема повідомив: «Одним з прогресивних та сучасних напрямів обслуговування громадян різних категорій є сучасний інформаційний сервіс – Веб-портал Пенсійного фонду України».

Олена Золотоверха поцікавилася про майбутні принципи призначення пенсій та що собою являє накопичувальна система. Начальник об’єднаного управління поінформував про новий законопроект щодо запровадження накопичувальної системи, який будуть розглядати найближчим часом та планують впровадити його з 1 липня 2017 року. Що ж до принципів призначення пенсій для молодих слухачів зауважив, що право на пенсію виникає у особи за наявності пенсійного віку та 15 років стажу, а у кого відсутні дані про необхідний страховий стаж – можливе призначення соціальної допомоги проте на інших умовах. Зокрема, наголосив на тому, що якщо у застрахованої особи не вистачає страхового стажу, вона може докупити його.

До розмови долучилася Зоя Шушаріна та поінформувала слухачів про можливості Веб-порталу, отримання інформації про застраховану особу, її страховий стаж та проведені сплати внесків, що можуть вплинути на майбутню пенсію. Зокрема акцентувала увагу на тому, що необхідно захищати свої права, в частині легальної виплати заробітної плати та зайнятості.

Учні поцікавилися щодо призначення пенсій приватним підприємцям, а також про сплату внесків, які беруться для розрахунку. Зоя Шушаріна повідомила, що розмір пенсійної виплати залежить від суми сплаченого обов’язкового пенсійного платежу до бюджету Пенсійного фонду привівши приклад розрахунку обов’язкового платежу для зарахування страхового стажу.

Наприкінці зустрічі учням надали роздаткові матеріали щодо сучасного інформаційного сервісу Веб-порталу та узгоджено питання продовжити співпрацю з трудовим колективом колегіуму та проведення семінарів для учнів.

Джерело: Управління Пенсійного фонду України
в м. Смілі та Смілянському районі

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *