Смілянським школярам влаштували свято з нагоди Покрови та День козацтва двома мовами

DSC_1623 (2)Покрова здавна символізує для українців Благословіння Матері Божої та захист для нашого народу від усякої напасті. Ось і зібрали керівник гуртка «Я патріот України» Тетяна Береговенко та учитель англійської мови Наталія Реез напередодні свята учнів ІІ-Б та ІV-Б курсів, щоб відзначити Покрову Пресвятої Богородиці, День козацтва, День захисника України та День створення УПА. А щоб на святі було усім і цікаво, і весело, і пізнавально, учасниками було запропоновано своєрідний квест із декількох етапів:

  • І – «Козацька слава у світі» (інтерв’ю англійською мовою про видатних вояків);
  • ІІ – «Свято- Покровський храм, що в нашому місті Сміла»;
  • ІІІ – «Сторінками популярного мультсеріалу Володимира Дахна про козаків»;
  • ІV –«Око, Тур і Грай серед хлопців нашого класу- веселі вікторини та конкурси»;
  • V – «Пригощають смаколиками наші дівчата – козачки».

DSC_1584.MOV_snapshot_00.30_[2017.10.13_09.18.42] (2)Цього року урочистості були незвичайні: адже інформація про козацтво, доблесть, мужність звучала двома мовами – українською та англійською. Валерія Касюкевічус підготувала матеріал про славетну Запорозьку Січ та її мужніх воїнів, про їхні героїчні подвиги та походи саме англійською мовою. А після цього для школярів було влаштоване інтерв’ю: «Що ми знаємо про козацтво?» І хлопці, й дівчата спробували вписати свої перші рядочки до величної книги нащадків козацького роду.

Як виявилось, хлопці ІV-Б курсу чудово знають історію України, усну народну поетичну творчість, тому стали найактивнішими учасниками вікторини про козацтво.

DSC_1604.MOV_snapshot_00.17_[2017.10.13_09.17.04] (2)Приємною несподіванкою для учасників заходу став візит полковника Івана Маловічка, якого можна вважати справжнім українським воїном, оскільки він служить у лавах Української армії ще з моменту її створення. Пан полковник привітав школярів із святом і відзначив важливість вшанування традицій Покрови та Дня козацтва у сучасному житті.

Продовжили захід хлопці ІІ-Б курсу: Микола Стоянов, Денис Кодола та Денис Герасимов. Вони підготували для аудиторії цікаві конкурси, а головне – виступили в ролі героїв знаменитого мультсеріалу «Як козаки…» (Грай, Око і Тур). Діти отримали ще одну 2 нагоду згадати веселі епізоди з мультфільмів, повеселитися та подивуватися винахідливості й всемогутності козаків.

DSC_1617.MOV_snapshot_00.03_[2017.10.13_09.17.33] (2)Не обійшлося і без сюрпризів: Олексій Гаркавий (учень ІV-Б курсу) дав поради юним козакам, як стати сильними та витривалими, і продемонстрував вправи з гирею, вага якої 16 кілограмів, а також – із гантелями. Слід зауважити, що юнак постійно займається спортом і вже піднімає вагу 120 кілограмів. А ще учителька мистецтва та зарубіжної літератури Олена Олексіївна Діденко допомогла більше дізнатися про легендарного козака Мамая.

А учителька фізики Марія Сергіївна Волошина та її син Владімір Теліга продемонстрували, як зав’язати козацький пояс.

Дізналися більше і про наш смілянський Свято-Покровський храм, і про «Сім святинь Сміли». Адже Покрова була заступницею для козаків у далеких походах, її зображення завжди було на хрестах, які носили козаки. Священною для кожного козака на Січі була Покровська церква, від порога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди з подякою за порятунок поверталися після походів.

DSC_1600.MOV_snapshot_00.00_[2017.10.13_09.17.45] (2)На завершення можна сказати, що завданням сучасної школи є не лише здобуття знань, умінь і навичок, а й формування можливостей представити цінності України на високому європейському та світовому рівні, що дасть змогу молодій людині пишатися славними історичними сторінками свого народу. Сподіваємось, що інтегрований захід допоміг розвинути уміння передавати цікаву інформацію англійською мовою, поглибити знання учнів про українське козацтво, розвивати творчість. Адже, як показує досвід багатьох країн , саме почуття національної гідності сприяло їх швидкому розвитку. Тому вивчення рідної та іноземної мови, звичаїв рідного народу, обрядів, символів нині таке необхідне для розбудови нашої держави.

Прес-центр НВК “Лідер

DSC_1634 (2)DSC_1606 (2)

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *