Смілянським підприємцям нагадують, як отримати допомогу по частковому безробіттю

Покрокова фото 1Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості розповідає як отримати допомогу по частковому безробіттю підприємцям, які не мають найманих працівників:

Якщо фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок, то вони отримують допомогу по частковому безробіттю на період карантину.

Щоб ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю, потрібно :

 1. Звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту  зупинення чи скорочення діяльності.
 2. Підготувати пакeт документів:
 • заяву на отримання допомоги в довільній формі;
 • копію наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
 • довідку про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
 • відомості до Додатку 2 Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
 1. Оригінали документів подати  до центру зайнятості в один із зручних способів:
 • поштою,
 • через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.
 1. Якщо ж є помилкичинеточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви маєте 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

Ця допомога не оподатковується і встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4 723 грн.) на місяць. Допомога надається на період  зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Відповіді на актуальні питання про отримання допомоги по частковому безробіттю можна отримати

 • на сайті Черкаського обласного центру зайнятості за посиланнями: https://bit.ly/37sJcKs або https://bit.ly/3fjg8Yq. Також ви можете відсканувати смартфоном QR-код у ілюстараціях до цієї статті.
 • скористатися послугами консультантів роботодавців Смілянського міськрайонного центру зайнятості за телефоном 4-11-89”.

Інформація СМРЦЗ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *